Fiat Egea, Türkiye'de geçtiğimiz yılın en çok satan araçlarından biri olmanın ötesinde, yeni yıla özel indirimlerle giriş yapıyor.

2023 model 1.4 benzinli sedan Easy Manuel, ocak ayında 814 bin 900 TL'ye düşerek tüketicilere cazip bir fiyat sunuyor.

Böylece, Fiat Egea'nın bu modelinde tüketicilere 18 bin TL'ye varan bir indirim sunuldu. Fiat Egea modelinin ise ocak ayı fiyatı kampanya dahilinde 834 bin 900 TL olarak duyuruldu.

Öte yandan, Fiat'ın son dönemde büyük ilgi gören modellerinden biri olan Egea Cross Street 1.4 Fire 95 HP modelinin güncel satış fiyatı da açıklandı. Bu modelin fiyatı 825 bin 900 TL olarak belirlendi.

Ancak, bu fiyatın içerisinde yer alan yüksek Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ve Katma Değer Vergisi (KDV) dilimleri, otomobil alıcıları için önemli bir maliyet unsuru oluşturuyor.

Kredi Kartı Kullanıcılarına Yeni Düzenlemeler Geliyor! Kredi Kartı Kullanıcılarına Yeni Düzenlemeler Geliyor!

Egea Cross Street modeli ise yüzde 80 oranında ÖTV ve yüzde 20 oranında KDV dilimlerine dahil ediliyor. Bu durumda, otomobil alıcıları için 305 bin 888 TL ÖTV ve 137 bin 650 TL KDV ödemesi yapılması gerekiyor.

Fiat Egea modellerinde yapılan bu fiyat düzenlemeleri, otomobil tutkunları arasında yeni yılın ilk günlerinde ilgi uyandırdı.

Kaynak: Haber Merkezi