Esnaflar ve Cami cemaati sabah namazını eda ettikten sonra Bakkalım A.Ş. ile odanın ikramı kahvaltıları yaptılar. Kahvaltıdan sonra dualarla iş yerlerini açtılar.

NEDEN ADAY OLMAK İSTEDİM?

Araklı Belediye Başkan aday-adayı Çetin Çebi  yerel seçimler öncesi nabız tutmaya eş-dost-akraba ve vatandaşları dinleme devam ediyor. Genç yaşta neden böyle bir karar verdiğini neden belediye başkanı olmak istediğini Çetin Çebi şu sözlerle açıklıyor: ” Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan AK Partiyi değişimle-yenilikle-tecrübe ve heyecanla ayakta tuttu. Eğer bu süreçler yaşanmasaydı başarı gelmez rehavet ve rahatlık hakim olurdu. İşte bizlerde bu anlayışla yerel yönetimlerden başlayarak ülke yönetimine söz ve görev almak için yola çıktık. Allah nasip eder kıymetli başkanımız Recep Çebi yeniden aday gösterilmezse belediye başkanlığa AK Partiden  adayız. İş dünyasındaki tecrübemiz projelerdeki farkındalığımız ve başarıya odaklanmış meslek  ahlakımızla bu işin altından kalkacak güce sahibiz çok şükür”

KAÇ GAZETECİ ÖLDÜ?

İsrail’in abluka altına aldığı Gazze’de hayatını kaybeden gazetecilerin sayısı 13’e çıktı. .Küresel Gazeteciler Konseyi(KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim yaptığı açıklamada yaşanan soykırıma sessiz kalınmasına bir anlam veremediklerini dile getirterek “Çoluk-çocuk kadın-yaşlı acımasızca öldürülüyor. Orada olup-biteni dünya kamuoyu ile paylaşmak isteyen meslektaşlarımız hayatını kaybediyor. Kim bu vahşete dur diyecek? KGK ailesi olarak Filistin’in  yanında zalimlerin de karşısındayız? Merhamet ve vicdan sahibi herkesi İsrail’e yeter dur demeye davet ediyoruz “ dedi.

GENÇ BAŞKAN TAKDİR TOPLUYOR

CHP Akçaabat İlçe Başkanı Emre Şahin Köroğlu partisine güç katmaya devam ediyor. Akçaabat’a her anlamda hakim olan Köroğlu yaşamın her alanındaki sorunları ve sıkıntıları gündeme taşıyarak kamuoyu oluşturuyor. Bunu yaparken de polemik değil gerçekler üzerinden gidiyor. Doğrusu genç başkanı tebrik etmek gerek. İster iktidar ister muhalefet gençlerin siyaset yaparken ne verdiklerine ne kattıklarına iyi bakmak gerek. İş olsun torba dolsun diye siyaset yapmanın bir anlamı yok. Bu arada CHP’nin Akçaabat Belediye başkan adaylığı konusunda çalışmaları ve aday arayışları devam ediyor. CHP Akçaabat Belediyesini kazanmak için işi sıkı tutuyor çok yakında da bu anlamda önemli gelişmeler yaşanacağını buradan belirtmekte fayda var.

USTAOĞLU’NU DUYGULANDIRAN ZİYARET

Trabzon önceki dönem valisi İsmail Ustaoğlu, kentteki valiliği döneminde Trabzon Huzurevi sakinlerinden Haşim amca ile tanıştı. Yakın dostlukları oldu. Hatta Haşim amca, Şubat ayında Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremde tüm maaşını depremzedelere bağışlayınca Vali Ustaoğlu tarafından ödüllendirilmişti. Süreç içerisinde Ustaoğlu, Balıkesir Valiliğine atandı. Haşim amca, Vali Ustaoğlu’nu özleyince hiç tereddüt etmeden yola çıktı. Bin 225 kilometre uzaklıktaki Balıkesir’e gitti. Vali Ustaoğlu’na sarıldı, hasret giderdi. Vali Ustaoğlu, “Haşim amca beni çok duygulandırdı. Trabzon’dan çıkıp hayırlı olsun ziyaretine gelmek. Rabbim sağlık ve sıhhat versin” dedi.

TİFLİS’TE BULUŞTULAR

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ve Türk Hava Yolları işbirliğinceGürcistan’ın Tiflis kentinde Trabzon Sağlık Turizmi Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, TTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Çelebi, TTSO Meclis Başkan Yardımcısı Mehmet Çelebi, TTSO Meclis Üyeleri Barış Çuvalcı, Özgür Kolamuç, Trabzon Valiliği Özel Kalem Müdürü Sami Ayan, Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık İşleri Başkanı Dr. Yavuz Çakıroğlu, TTSO Proje Koordinatörleri Mümin Gençoğlu, Kübra Kürkçü ve Damla Bayram katıldı. Gürcistan Türk İş İnsanları Derneğini de ziyaret eden heyet, ticaretle ilgili de istişarede bulundu.

ÇELİK’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Şehrin Turizmini Konuştular Şehrin Turizmini Konuştular

Trabzon Ticaret Borsası Meclis Başkanı Nevzat Özer ve Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan meclis üyeleri ile birlikte Trabzon İl Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Başsavcı Sedat Çelik’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Başsavcı Çelik, borsa heyetine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. 

İSA KAPLAN AĞIRLADI

Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Meclis Başkanı Nevzat Özer, Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan ve meclis üyeleri Trabzon Tarım ve Orman İl Müdürü İsa Kaplan’ı ziyaret ederek çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundular.  TTB Başkanları Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yapılacak çalışmalarda birlikte hareket edeceklerini belirterek müdür Kaplan’a görevinde başarı dilediler.  Tarım ve Orman İl Müdürü Kaplan da, borsa heyetinin ziyaretinden memnunluk duyduğunu ifade ederek temennileri için teşekkür etti.