Köyün turizm potansiyelini arttırmaya yönelik önemli adımlar atılacağını belirten Vali Tanrısever, köyün tarihi dokusunu koruyarak günümüze taşıyan Sarıçiçek Köy Odaları'nın Kündekari işlemeleriyle Türk mimarisinin örneklerini sergilediğini vurguladı.

Vali Tanrısever, ziyareti sırasında köy odalarında detaylı incelemelerde bulundu ve halk sanatının ve ağaç oymacılığının zarafetini günümüze taşıyan bu şaheserleri yakından tanıma fırsatı buldu.

129Cec30 12F9 4189 Bf2C 90D8Fd0Dbd72

Sarıçiçek Köy Odaları'nın turizm potansiyelini arttırmak için çalışmalar yapılacağını ifade eden Vali, köyün geçmişine ve kültürel değerlerine sahip çıkarak bölgenin turizm açısından daha da önemli hale gelmesi için çaba göstereceklerini belirtti.

Akçaabat Belediyesi Kadın İstihdamı ve Üretimine Destek Veriyor Akçaabat Belediyesi Kadın İstihdamı ve Üretimine Destek Veriyor

Sarıçiçek köyünün turizm alanında daha fazla tanıtılması ve ziyaretçilerin ilgisini çekmesi için yapılacak olan çalışmaların, bölgenin ekonomik ve kültürel kalkınmasına katkı sağlayacağına olan inancını dile getiren Vali Tanrısever, tarihi dokusuyla öne çıkan Sarıçiçek Köyü'nün Gümüşhane'nin turizm potansiyelini arttırmada önemli bir rol oynayacağını vurguladı.
TAKA/NEZİHA ÇAKIROĞLU

Editör: Ayşe Sancak