Trabzon'dan Rusya'ya çalışmak amacıyla giden Yüksel Güner, çalıştığı inşaatta meydana gelen iş kazası sonucu yaşamını yitirdi. Güner, Düzköy ilçesi Çayırbağı Mahallesinden bir gurbetçi olarak Rusya'da çalışıyordu.

Kazanın ayrıntılarına göre, Güner inşaatta beton dökülürken beton pompasından kopan bir demir parçasının kafasına isabet etmesi sonucu ağır yaralandı. Olayın hemen ardından arkadaşları tarafından hastaneye yetiştirilen Güner, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Büro Emekçileri Sendikası Trabzon Şube Başkanı Ayhan Kanber'den Vergi ve Maliye Politikalarına Eleştiri Büro Emekçileri Sendikası Trabzon Şube Başkanı Ayhan Kanber'den Vergi ve Maliye Politikalarına Eleştiri

Yüksel Güner'in cenazesi, Rusya'da yapılacak resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından Trabzon'a getirilecek ve Düzköy ilçesi Çayırbağı Mahallesinde defnedilecektir. Güner'in ailesi ve yakınları tarafından büyük bir üzüntüyle karşılanan bu acı haber, gurbetçi işçilerin yaşadığı risklere dikkat çekmektedir.
TAKA/AYTEKİN AKAY

Editör: Doğukan ÖZKURT