Tören, Topkapı'daki Anıt Mezarda Gerçekleşti

Turgut Özal'ın anma töreni, Topkapı'daki Anıt Mezar'da düzenlendi. Törene, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İstanbul Valisi Davut Gül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 3. Kolordu Komutanı Korgeneral Sezai Öztürk ve Özal'ın ailesi ile vatandaşlar katıldı.

Resmi Tören ve Taziye Ziyareti

Resmi törenin ardından İmamoğlu, Özal ailesine taziyelerini iletti. Daha sonra, Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Vali ve askeri erkan eşliğinde İBB'nin 2023 yılında tamamlanan '8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal Anı Mekanı' ziyaret edildi.

Panelde Konuşma Yaptı

CHP Ortahisar İlçe Danışma Kurulu’nda çok önemli mesajlar CHP Ortahisar İlçe Danışma Kurulu’nda çok önemli mesajlar

İmamoğlu, Turgut Özal Anı Mekanı'nda düzenlenen panele katılarak bir konuşma yaptı. Özal ile olan kişisel anılarını paylaşan İmamoğlu, Özal'ın Türkiye'nin önemli bir dönemine damga vurduğunu vurguladı.

Hoşgörü ve Birlik Vurgusu

İmamoğlu, panelde yaptığı konuşmada hoşgörü ve birlik mesajları verdi. Ülkenin farklı kesimlerinin bir arada uyum içinde yaşaması gerektiğini vurguladı ve Özal'ın bu konuda gösterdiği çabayı takdirle anlattı.

İmamoğlu'nun katılımıyla gerçekleşen anma töreni, Turgut Özal'ın mirasına saygı ve minnet duygularını ifade etmek için önemli bir fırsat sundu.

Muhabir: AYŞE SANCAK