Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Rize 14. Olağan Kongresi yapıldı. Kongre sonucunda tek liste ile gidilen seçimin ardından mevcut başkan İhsan Alkan güven tazeleyerek yeniden il başkanlığına seçildi. İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleştirilen kongreye katılan MHP MYK üyesi Kadir Şekerci divan başkanlığını yaptı. 

Hasan Çolake Çarşıbaşı Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Aday Adaylığına müracaat etti Hasan Çolake Çarşıbaşı Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Aday Adaylığına müracaat etti

Divan kurulunda ise, Yunus Emre Öztürk, Mehmet Ali Yılmaz, Recep Bakırcı, Yüksel Kaleci ve Murat Kaçak yer aldı. Başkan Alkan, 113 oy ile tekrardan seçildi. Açılış konuşmasını yapan MHP İl Başkanı İhsan Alkan, “Göreve geldiğimiz günden bu yana şehrimizin her bir karışını defalarca adımlıyor, her bir hemşerimize ulaşmaya, sorunlarına çözüm üretmeye, Rize için yatıp Rize için kalkmaya çalışıyoruz. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey bize bu görevi verdiğinde, ‘Evladım, memleketinize gelin. Memleketin her köşesinde vatanını, milletini, bayrağını, dinini ve devletini, gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü seven ortak değerlerimiz etrafında buluşan herkese milliyetçi, ülkücünün özünü anlatın. Bu memlekette, bu ortak değerler alında birleşen herkes bizim kardeşimiz. Hepsine ulaşın ve milliyetçi, ülkücü hareketi Rize’de güçlü kılın’ talimatını verdi. Kutlu davamızı Rize'nin her bir ilçesinde, her bir mahallesinde temsil ediyor, emanet olarak aldığımız Milliyetçi-Ülkücü Hareket sancağını Başbuğumuzun deyimiyle kirletmeden, lekelemeden, yere düşürmeden taşımaya çalışıyoruz.” diye konuştu.
Ayşen Karabina