Hamas’ın askeri kanadı İzettin Kassam Tugayları Cumartesi sabah İsrail’e ‘Aksa Tufanı‘ adlı kapsamlı saldırı başlatmıştı. Gazze’den İsrail yönüne binlerce roket atılırken, silahlı gruplar yerleşim yerlerine girmişti. İsrail topraklarında yer yer çatışmalar sürüyor. Karşılıklı füze ve topçu atışları da kesilmiş değil.

500 ÖLÜ, 2 BİNDEN FAZLA YARALI

Saldırıda şu ana kadar hayatını kaybeden İsraillilerin sayısının 600’e yükseldiği, hastaneye kaldırılan yaralıların sayısının da 2 bini aştığı bildirildi. İsrail kaynakları neredeyse 10 dakikada bir ölü sayısı açıklıyor. Bugün açıklanan ölü sayısı önce 400, sonra 500’dü.

REHİNELER DE VAR

Hamas’ın onlarca, belki de 100’den fazla sivil ve askeri rehin aldığı da gelen haberler arasındaydı. Rehinelerin kiminin Gazze’ye götürüldüğü bildirilmişti.

Bu arada İsrail’in ‘Savaştayız’ diye başlattığı saldırılarda da şu ana kadar 290 Filistinli’nin öldüğü 2 bine yakın yaralı olduğu öne sürüldü.

İSRAİL, GAZZE’DE CAMİ VURDU

İsrail tarafından düzenlenen saldırılarda, Gazze’de bulunan El Emin Muhammed Camii yıkıldı.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın dün sabah saatlerinde İsrail'e yönelik başlattığı 'Aksa Tufanı Operasyonu'na 'Demir Kılıçlar Operasyonu'yla karşılık veren İsrail, Gazze’yi vurmaya devam ediyor. 

Rusya, LGBTQ+ hareketinin faaliyetlerini yasakladı Rusya, LGBTQ+ hareketinin faaliyetlerini yasakladı

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında Han Yunus’taki El Emin Muhammed Camii yıkıldı. Filistin Vakıflar ve Din İşleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, uluslararası topluma, sivillerin ve ibadet yerlerinin korunması için harekete geçmeleri çağrısında bulundu.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, dün sabah saatlerinde İsrail'e yönelik 'Aksa Tufanı Operasyonu' başlatmış, İsrail ise 'Demir Kılıçlar Operasyonu'yla karşılık vermişti.