"GELİŞEN TREND TURİZME KATKI SUNACAK"

Başkan Genç, Kuş Parkının şehrin turizmine değer katacağını vurgulayarak “Tünel Akvaryum’un 2. Ünitesi olan Kuş Parkı’mızı hizmete almanın gururunu yaşıyoruz. Şehrinizin gelişen trendinin turizm olması hasebiyle, gelişen trendimize uygun turizm projelerine Ortahisar olarak önem verdik. 23 Nisan’ımızda hizmete aldığımız seyir terasımız gibi Tünel Akvaryum’umuz da hizmete aldığımızdan itibaren bugün itibariyle 19 Mayıs 2022 tarihinden 455 bin 524 kişi tarafından ziyaret edildi. Bu bizi mutlu ediyor. Buraya gelen ziyaretçilerin şehre bir şeyler daha katması hasebiyle mutlu ediyor. Bunun tamamlanmayıcısı olması hasebiyle hizmete alacağımız kuş parkında 22 değişik kuş türü, burada beraber vatandaşlarımızın ziyaretçilerimize sunacağız. Şehrinizin bu alanına katkı sağlayacağız.

Bu yıl önemli bir yıl. Cumhuriyetimizin 100. Yılı. O nedenle Tünel Akvaryum’un ziyaret eden ziyaretçilerimize 29 Ekim günümüz dahil olmak üzere ücretsiz ziyarete almayı düşündük.” İfadelerini kullandı.

"KATKI SUNACAK"

Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, yaptığı konuşmada "Trabzon'umuz çok güzel yatırımlara ve hizmetlere kavuşuyor. Proje çok büyük katkı sunacak. İlimize ve ilçemize hayırlı olsun." dedi.   Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Gürkan Üçüncü ise projenin Trabzon’a hayırlı olmasını dileyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

“ÖNEMLİ BİR FAALİYET”

Of’ta kentsel dönüşüm inşaatına başlandı Of’ta kentsel dönüşüm inşaatına başlandı

Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, açılışta yaptığı konuşmada emeği geçenlere teşekkür etti. Şehre hayırlı olmasını dileyen Vali Yıldırım, şunları kaydetti: “Turizm şehrinde yeni bir destinasyon. Sayın Başkanımızı ve bütün çalışanlarını tebrik ediyorum.  Farklı destinasyon oluşturmak, aynı zamanda gençlerimizin ve çocuklarımızın da başka yerlerde Akvaryum olarak veya Kuş Cenneti olarak gördüklerini yerlerin Trabzon’a getirilmesi anlamında çok güzel.  Bunun için Ahmet Metin bakanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu önemli bir faaliyet. Bu vadi bundan sonra farklı düzenlemelerle, büyük ve güzel bir hayvanat bahçesi haline gelecek bellide. Ahmet başkanım olur mu? Türkiye’de var olan hayvan bahçelerine bir tanesi daha ekleme imkanı sahip olacak. Gençlerimiz,  çocuklarımız, okul talebelerimiz bunları canlı olarak yerlerinde görecek.  Yazın gerek yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerimiz, böylelikle kendi kültürlerini geliştirecekleri birkaç alana daha sahip olacaklar. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum, hayırlı olsun.”

Sonay ÇALUK