Herkesin Kullanımına Açık Bir Güvenlik Uygulaması

Konferansta yapılan sunumlarda, Akçaabat Emniyet Müdürlüğü'nden yetkililer, KADES uygulamasının evli olmayanlar da dahil olmak üzere herkes tarafından kullanılabileceğini vurguladılar. Sokakta, evde veya herhangi bir yerde karşılaşılacak şiddet durumlarında KADES'in kullanımının önemi üzerinde duruldu ve güvenlik tedbirlerinin önemine dikkat çekildi.

Şiddet Türlerine ve KADES'in Rolüne Dair Uyarılar

Sunumlar sırasında şiddet türleri, özellikle fiziksel, psikolojik, cinsel ve ekonomik şiddet üzerinde duruldu. KADES'in bu tür şiddet vakalarında nasıl kullanılabileceği ve şiddet mağdurlarının nasıl hareket etmeleri gerektiği konusunda detaylı bilgiler verildi. Ayrıca, KADES'in cinsiyet ayrımı yapmadan herkese yardımcı olabileceği vurgulandı.

Teşekkür ve KADES Uygulamasının Pratik Kullanımı

Program sonunda İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdem Taşdemir'in teşekkür konuşmasının ardından, katılımcılar Emniyet mensuplarının rehberliğinde KADES uygulamasını telefonlarına indirdiler. Uygulamanın pratik kullanımı ve önemi hakkında bilgi alarak etkin bir şekilde kullanmaya başladılar.

Anaokulu öğrencileri Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümünü kutladı; Miniklerden Şiirli Kutlama! Anaokulu öğrencileri Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümünü kutladı; Miniklerden Şiirli Kutlama!

Muhabir: BİROL SANCAK