Giresun'da Yol Tabelaları Magandalar Tarafından Kurşunlandı Giresun'da Yol Tabelaları Magandalar Tarafından Kurşunlandı

Yaşlıların yaşam kalitesinin korunması, yaşlılarda yaşam kalitesini etkileyen faktörlerin bilinmesi, yaşlılık döneminde sağlıklı yaşam davranışlarının belirlenmesi ve yaşlılıkta sık karşılaşılan sağlık sorunlarının erken tespiti ve bu hastalıkların belirtileri, uygun tedavisi hakkında farkındalık oluşturmak adına 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle Maçka Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr Yasin Burak Odabaş, TSM Doktoru Nurhayat Topal,  sağlık personelleri, Maçka merkez mahallesindeki yaşlıları ziyaret etti.

Toplum Sağlığı Merkezi  Başkanı Dr Yasin Burak Odabaş, Yaşlılar Gününe dikkat çekmek, yaşlılık döneminde karşılaşılan sağlık sorunları hakkında bilgilendirme çalışması yapmak üzere ilçemizdeki Yaşlıları ziyaret ederek onlara çiçek ve çikolata hediye ettiler.

TSM Başkanı Odabaş: “Yaşlılarımız geçmişten günümüze uzanan ve geleceğimizi aydınlatacak olan ışık kaynağımızdır. Yaşlılarımızı bir gün değil, bir ömür boyu hatırlamak dileği ile tüm büyüklerimize sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.”  şeklinde açıklama yaptı.

Sağlık personelleri, büyüklerimize sağlıklı yaşam hakkında eğitim verip önerilerde bulunurken yaşlılarımızın şikâyetlerini dinlediler, temel sağlık hizmetleri hakkında bilgi verdiler.