Mahkeme Kararı ve DNA Testleri

Mahkeme, DNA testleri ve diğer delilleri dikkate alarak, Sevgi Katkıcı’nın Metin Akpınar’ın kızı olduğunu onayladı. Böylece Akpınar'ın ikinci babalığı da resmen tescillenmiş oldu.

Sevgi Katkıcı'nın Açıklamaları

Katıldığı bir YouTube programında yaşadığı süreci anlatan Sevgi Katkıcı, "Annelik, anne karnında başlar. Annemizin bizi terk ettiğini duyunca çok üzülmüştüm. İki aylıkken bizi bırakmış. Metin Bey'e de sordum, 'Bizi bildiğiniz halde neden bıraktınız?' dedim. Metin Bey inkar etse de bir süre biyolojik annemizle görüştü." dedi.

Metin Akpinarin Torunlari 494 2

Katkıcı, annesine ve Akpınar’a ulaşmada kardeşi Duygu Nebioğlu’nun büyük çaba sarf ettiğini belirtti. Ayrıca, "Metin Akpınar bizi kucaklasa bu olaylar asla yaşanmazdı." ifadelerini kullandı ve Akpınar soyadını almak istemediğini belirtti.

Tms9 A C Lh0 Kf Pipbq G Ak R Q

Elif Malkoç ve Talha Uysal Dünya Evine Girdi Elif Malkoç ve Talha Uysal Dünya Evine Girdi

Sürecin Ayrıntıları

Sevgi Katkıcı, "Bizi kabul etmesi için bu davayı açtık. Annemizi biliyorduk ama babamızı bilmiyorduk. Kendisi sanatçı olduğu için bu süreçler yaşandı. Başka biri de olsa biz dava açardık." dedi. Ayrıca, iki çocuğunun özellikle küçük oğlunun Metin Akpınar’a çok benzediğini ifade etti.

Bu karar, Metin Akpınar’ın ikinci babalığının hukuken kesinleşmesini sağladı ve aile içinde yeni bir sayfa açtı.

Kaynak: HABER MERKEZİ