Yeşil ve mavinin buluştuğu eşsiz manzara eşliğinde Boztepe’ye yaklaşık 10 dakikada ulaşım sağlayan teleferik, özellikle Kurban Bayramı tatili için gelen vatandaşlar ile yerli ve yabancı turistler olmak üzere günlük binlerce kişiye hizmet veriyor. Teleferik istasyonunda oluşan kuyruklar, Boztepe’nin ne denli popüler olduğunu gösteriyor.

Trabzon Atatürk Köşkü'nde Arap Çocuğun yaptıkları hayran bıraktı Trabzon Atatürk Köşkü'nde Arap Çocuğun yaptıkları hayran bıraktı

Manzaralı Teleferik Deneyimi:

Gaziantep’ten Ordu’ya gelen Mustafa Kırat, “Farklı yerlerde teleferiğe bindik ama bu şekilde manzaralı olanını ilk defa görüyorum. Zaten Karadeniz’e ilk defa geldik. Ordu’yu gerçekten çok beğendik. Teleferik manzarası, yeşillik ve deniz gerçekten çok güzeldi. Boztepe’de çok güzel, çok memnun kaldık,” dedi. Sivas’tan gelen Halit İlhan, ailecek geldiklerini belirterek, ilk etapta heyecanlandığını ancak bir süre sonra teleferiğe alıştığını ve yolculuk süresince teleferikten Ordu manzarasına ve Boztepe’ye hayran kaldıklarını söyledi. Eşi Ordulu, kendisi İzmirli olan Mihrican Eser ise Boztepe’yi ve Ordu’yu çok beğendiklerini belirtti.

Boztepe’ye yapılan bu keyifli yolculuk, ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatıyor. Teleferik hattı, bölgenin doğal güzelliklerini ve Ordu’nun eşsiz manzarasını gözler önüne seriyor. Büyükşehir Belediyesi’nin teleferik ve çevresinde yaptığı çalışmalar, Boztepe’nin cazibesini artırarak daha fazla ziyaretçiyi çekmesini sağlıyor.

Boztepe’ye ulaşmak isteyen vatandaşlar için teleferik, hızlı ve keyifli bir ulaşım aracı olarak öne çıkıyor. Karadeniz'in doğasıyla bütünleşen bu benzersiz deneyim, ziyaretçilerin Ordu'dan memnun ayrılmalarını sağlıyor. Ordu’nun bu güzelliğini keşfetmek isteyen herkesi Boztepe’ye davet ediyoruz.

Editör: Birol Sancak