Yeni Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu'nun Yıllar Önceki Futbol Paylaşımları Gündem Oldu

Trabzonspor Ruhuna Övgü

Memişoğlu, 1461 Trabzon'un 12 Aralık 2012 tarihinde Galatasaray'ı 2-1 mağlup etmesi sonrası yaptığı paylaşımda, "Trabzonspor ruhunun ne demek olduğunu abileri dahil tüm spor camiasına gösteren 1461 Trabzon takımını tebrik ediyorum. Allah sizden razı olsun" ifadelerini kullanmıştı. Bu paylaşım, Trabzonspor taraftarlarının büyük beğenisini topladı.

Fenerbahçe'nin Şampiyonluğu ve Tepkili Mesaj

Öte yandan, 27 Nisan 2014 tarihinde Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu kutlayan Memişoğlu, "Gerçek Fenerbahçe taraftarını tebrik ediyor ve şikeci, hapisten kaçan Aziz'den kurtulmalarını diliyorum" şeklinde bir paylaşım yapmıştı. Bu mesaj, Fenerbahçe taraftarları arasında tartışmalara yol açtı ve sosyal medyada geniş yankı uyandırdı.

Memişoğlu’nun Paylaşımları Sosyal Medyada Gündem Oldu

Trabzonspor'da Şok Bir Ayrılık Daha; Transfer Bavulu Topladı! Trabzonspor'da Şok Bir Ayrılık Daha; Transfer Bavulu Topladı!

Sağlık Bakanı olarak atanmasının ardından, yıllar önce yaptığı bu paylaşımlar sosyal medyada tekrar gündeme geldi ve çeşitli tepkilere neden oldu. Memişoğlu’nun Trabzonspor’a olan sevgisi ve Fenerbahçe'ye yönelik eleştirileri, sosyal medyada geniş bir yankı uyandırdı ve kullanıcılar arasında çeşitli tartışmalar başlattı.

Yeni Bakanın Spor Tutkusu

Prof. Dr. Kemal Memişoğlu'nun spor ve futbol tutkusunu yansıtan bu paylaşımlar, yeni görevinde de dikkatleri üzerine çekmesine neden oldu. Trabzonspor ve Fenerbahçe taraftarları, Memişoğlu'nun geçmişte yaptığı bu paylaşımlar üzerinden sosyal medya platformlarında çeşitli yorumlar yapmaya devam ediyor.

Muhabir: NEZİHA ÇAKIROĞLU