Taşeron ve Kamu İşçisi Maaşları Ne Kadar Oldu?

Henüz resmi açıklamalar ve hesaplamalar yapılmadığından kesin rakamlar netleşmedi. Ancak, enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından yapılacak zam oranları belirlenecek ve maaşlar güncellenecektir. Resmi bilgiler geldiğinde detaylar burada yer alacaktır.

2024 İlave Tediye Ödemeleri

Devlet ve bağlı yerlerde çalışan işçilere ilave tediye yapılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, 2024'te verilecek ilave tediyenin ödeme tarihleri şu şekildedir:

İlave tediyenin birinci yarısı: 26 Ocak 2024
İlave tediyenin ikinci yarısı: 5 Nisan 2024
İlave tediyenin tamamı: 23 Aralık 2024
İlave Tediye Nedir?

İlave tediye, genel ve katma bütçeli kamu kurumları, sermayesinin yarısından fazlası devlete ait olan şirket ve kurumlar ile belediyelerde çalışan işçi statüsündeki personele verilen bir aylık tutarında ikramiye ödeneğidir. Bu ödenek, işçilerin ücret sistemlerine bakılmaksızın her yıl düzenli olarak devlet tarafından sağlanır.

Ek Zam ve Refah Payı

Kiranızı sakın böyle ödemeyin: Her an evden atılabilirsiniz Kiranızı sakın böyle ödemeyin: Her an evden atılabilirsiniz

Taşeron işçiler ve 4D statüsünde çalışanlar için ek zam ve refah payı talepleri gündemde olsa da, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, şu anda refah payı ile ilgili bir çalışma olmadığını belirtmiştir. Ancak toplu sözleşme gereği yapılacak olan maaş artışları uygulanacaktır.

Temmuz zammı ile ilgili gelişmeler ve detaylar açıklandıkça, taşeron ve kamu işçilerinin maaşlarına ilişkin bilgiler güncellenecektir. Milyonlarca çalışan, enflasyon farkının maaşlarına yansıtılmasını ve alım güçlerinin korunmasını beklemektedir.

Kaynak: TAKVİM