Trabzon Gümüşhaneliler Derneğinde gerçekleşen toplantıda derneklerin faaliyetleri sorunları ve projeleri konuları konuşuldu. İl Müdürü Karaman hemşeri derneklerinin Trabzon’da uyum içinde çalışmasının önemine değinerek “Bu birliktelik ülke genelinde modeldir” dedi..

Giresun’un Akçalı köyünde yeğeni tarafından bıçaklanan kişi yaşamını yitirdi Giresun’un Akçalı köyünde yeğeni tarafından bıçaklanan kişi yaşamını yitirdi

Gümüşhaneliler Derneği  Başkanı Mürteza Eroğlu Trabzon’da yüz-bine yakın kitleyi temsil ettiklerini dile getirerek şunları söyledi; “Çok zor şartlar altında hemşeri derneklerimizi ayakta tutmak yaşatmak için çabalıyoruz. Komşu illerden gelen bütün hastalar yardıma ihtiyacı olanlar ve öğrenciler başta olmak üzere herkes bizi çare olarak görüyor. Bizlerde yerel yönetimlerden ve devletimizden derneklere destek olmasını istiyoruz? Yoksa ayakta kalmamız artık neredeyse imkansız hale geldi.”

Trabzon Bayburt Yardımlaşma ve Kültür Derneği  Sadettin Okay, Trabzon  Gümüşhaneliler Derneği  başkanı Mürteza Eroğlu,  Trabzon, Trabzon Giresunlular Derneği  başkanı Cemil Alpaslan ve Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi’nin bir araya gelerek oluşturdukları “Trabzon Hemşeri Dernekleri Platformu” toplumsal her konuda dayanışmadan yana birlik ve beraberlik içinde olmaya devam edeceklerini dile getirdiler.

TAKA/BİROL SANCAK

Editör: Birol Sancak