Açıklamada, “İlimiz genelinde 13-14 Ocak 2024 tarihlerinde meydana gelen kar yağışı ve olumsuz hava koşulları sebebiyle İlimizi diğer illere ve ilçelere bağlayan karayollarında ve mahalle yollarında ulaşımda sorun yaşanmaması adına Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediye ekiplerimiz 24 saat çalışma esasına göre görevlerini devam ettirmektedir” denildi.

Ortahisar Belediyesi, Kamu Personelini Sıfır Atık Projesiyle Bilinçlendiriyor Ortahisar Belediyesi, Kamu Personelini Sıfır Atık Projesiyle Bilinçlendiriyor

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:  14 Ocak 2024 Pazar günü tarihi saat 14.00 itibarıyla;

Trabzon genelinde Devlet-Karayollarında kapalı yol bulunmamakta; yer yer buzlanma görülen noktalarda tuzlama çalışması yapılmakta olup trafik akışı sorunsuz sağlanmaktadır. Trabzon İli genelindeki Mahalle Yollarında oluşan lokal buzlanma noktalarına da Trabzon Büyükşehir Belediyemiz ile ilçe Belediye ekiplerimiz tarafından müdahale edilmektedir. İlimiz genelinde elektrik enerjisi verilemeyen yerleşim birimi bulunmamaktadır. İlimiz genelinde içme suyu ve doğalgaz arzında bir sorun yaşanmamaktadır. Acil sağlık sorunu olan vatandaşlarımızın hastanelere ulaştırılmaları kapsamında İl Sağlık Müdürlüğümüz gerekli tedbirleri almış bulunmaktadır. İlimiz genelinde; yolların kapanması nedeniyle mahsur kalan araç ve vatandaşımız bulunmamaktadır.   İlimiz genelinde kar yağışının sona ermesiyle birlikte bazı yol kesimlerinde hava sıcaklığının düşmesine bağlı olarak buzlanma olayı meydana gelebileceğinden,  Vatandaşlarımızın risk taşıyan noktalarda araçlarıyla trafiğe çıkmamaları, diğer yollarda ise mutlaka kar tipi lastiği bulunan araçlarıyla trafiğe çıkmaları, Trafiğe çıkacak olan sürücülerin araçlarında mutlaka zincir, takoz, ilk yardım çantası ve çekici halat bulundurmaları, Yolda mahsur kalan ya da acil sağlık sorunu yaşayan vatandaşlarımızın 112 Acil Çağrı Merkezimizi aramaları önemle rica olunur.”
TAKA/BİROL SANCAK

Editör: Doğukan ÖZKURT