Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkililerinin açıklamasına göre, yoğun bakım ünitesinde tedavi gören M.A'nın ailesiyle organ bağışı konusunda görüşmeler yapıldı. Ailenin onayıyla M.A'nın bağışlanan organları, nakil ekibi tarafından operasyonla alındı.

M.A'nın bir böbreği ve karaciğeri Erzurum'daki 2 hastaya, diğer böbreği ise Sivas'taki bir hastaya nakledildi.

Yapılan açıklamada, organ bağışının nakil bekleyen hastalara umut verdiği vurgulanarak, hastanın ailesine ve organ bağışı konusunda duyarlı olan herkese minnettarlık ifade edildi. Bir kişinin kaybının, diğerlerinin yaşamını kurtaracak bir umuda dönüşebileceği ve toplumda iyilik döngüsünün güçlenmesine katkıda bulunabileceği belirtildi.

Petlas 2024 Türkiye Şampiyonası'nın İlk Ayağı Vezirköprü'de Başlıyor! Petlas 2024 Türkiye Şampiyonası'nın İlk Ayağı Vezirköprü'de Başlıyor!

Ayrıca, vefat eden M.A'ya Allah'tan rahmet dilemenin yanı sıra ailesine başsağlığı ve umut olacak hastalara acil şifalar temenni edildi. Organ bağışının yaşam kurtarmadaki önemine vurgu yapılarak, bu tür örnek davranışların toplumda iyilik duygusunun yayılmasına yardımcı olduğu ifade edildi.

Muhabir: BİROL SANCAK