Trabzon'da SMA Tip 1 teşhisi konulan 5 aylık Altuğ Güray Bayraktar, hayatta kalabilmek için destek bekliyor. Trabzon Valiliğinden alınan olur yazısıyla bir kampanya başlatan aile, "Altuğ bebeği yaşatalım" sloganıyla çocukları için yardım çağrısında bulunuyor.

Kader ve Ömer Bayraktar çiftinin 3. çocuğu olarak dünyaya gelen Altuğ Güray, SMA Tip 1 hastalığıyla mücadele ediyor. Aile, Trabzon Valiliği aracılığıyla başlattığı kampanya ile Altuğ'un tedavisi için gereken 1 milyon 819 bin 500 dolarlık maliyeti karşılamaya çalışıyor. Altuğ'un yaşaması için Türkiye'den, özellikle Trabzon'dan ve Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarından destek bekleniyor.

Nurettin Gemici, Kocaeli’nde bulunan acentesiyle Anadolu’nun yıldızlarında başarılı bir yıl geçirdi Nurettin Gemici, Kocaeli’nde bulunan acentesiyle Anadolu’nun yıldızlarında başarılı bir yıl geçirdi

Aile, hayırsever vatandaşlardan gelecek yardımların, Altuğ'un umudu olacağını ve onun yaşamasına katkı sağlayacağını ifade ediyor. Trabzon halkı ve tüm Türkiye'den gelen desteklerle Altuğ'un hayata tutunmasına yardımcı olma çağrısı yapılıyor.
TAKA/ NEZİHA ÇAKIROĞLU

Editör: Ayşe Sancak