Bu futbolcuların Trabzonspor kadrosunda yer bulmalarının zor olduğu belirtilirken, yeni sezonda takımla kampa çağrılmadıkları öğrenildi. Özellikle 1. Lig takımlarının bu genç yeteneklere ilgi gösterdiği ve Trabzonspor'un transfer süreçlerinde kolaylık sağlayacağı ifade edildi.

Geçen sezon 1461 Trabzon forması giyen futbolcuların performansları da değerlendirildi. Hakan Yeşil, 22 yaşındaki ön libero olarak toplam 40 maçta 3.041 dakika süre alarak 5 gol atıp 4 asist yaparak ön plana çıktı. Batuhan Kör ise 23 yaşında ve 37 maçta bin 905 dakika sahada kalırken, 14 gol atıp 5 asist yaparak 19 gole doğrudan katkı sağladı.

Trabzonspor'un Genç Transferi Performansı İle Parlıyor! Trabzonspor'un Genç Transferi Performansı İle Parlıyor!

Diğer futbolcular Kerem Baykuş, Emirhan Zaman ve Arda Akbulut'un performansları da detaylandı. Kerem Baykuş, sakatlıklarla boğuşarak 26 maçta 884 dakika süre alırken 4 gol atıp 2 asist yaparken, Emirhan Zaman ise 24 maçta 474 dakika süre alıp 1 gol kaydetti. Kaleci Arda Akbulut ise sadece 1 maçta görev alabildi.

Trabzonspor'un, bu genç yetenekler için kulüp bulma çalışmalarının devam ettiği ve transfer sürecinin yakından takip edildiği belirtildi.

Muhabir: NURGÜL GÜNAYDIN