U11 ve U12 yaş kategorisinde yer alan 2012 ve 2013 doğumlu gençlerden oluşan 7’şer kişilik takımlar, yarı sahalarda 25’er dakikalık iki devre halinde mücadele edecekler. Trabzonspor Futbol Okulları Koordinatörü Necati Özçağlayan’ın verdiği bilgiye göre, bu yılki turnuvaya Türkiye’de yer alan 69 Trabzonspor Futbol Okulu’ndan 31’i katılacak. Maçlar 9-12 Temmuz ve 16-19 Temmuz olmak üzere 2 etap halinde ve tek devreli lig usulü ile Faroz Belediye ve Akyazı Özkan Sümer Akademisi sahalarında oynanacak. Turnuvanın açılışı 9 Temmuz Salı günü saat 10.00’da Faroz’daki futbol sahasında yapılacak.


Necati Özçağlayan, turnuvanın bu yıl vefat eden eski başkanlardan Mehmet Ali Yılmaz adına oynanmasının ayrı bir önem arz ettiğine dikkat çekerek, “Turnuvaya katılacak takımlarda toplam 520 sporcu yer alıyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Azerbaycan’dan takımlar konuğumuz olarak gelecekler. Müsabakalar derece almak için değil, dostluğun pekişmesi, gençlerin birbirlerini tanıyıp kaynaşmaları için organize ediliyor. 2014’den beri kurumsal bir yapıya kavuşturduğumuz futbol okullarımız her yıl gelişiyor” dedi.

Burak Özbakır Sebat Gençlik’te! Trabzonlu Sağ Kanat Oyuncusu ile Sözleşme İmzalandı Burak Özbakır Sebat Gençlik’te! Trabzonlu Sağ Kanat Oyuncusu ile Sözleşme İmzalandı

Muhabir: NURGÜL GÜNAYDIN