Özellikle Süper Kupa ve şampiyonluk sevincine önemli katkılarda bulunan oyuncuların ayrılmasıyla kadroda büyük bir değişiklik yaşandı. Hamsik, Cornelius, Edgar Ie, Nwakaeme, Djaniny, Siopis, Dorukhan Toköz, Tymoteusz Puchacz, İsmail Köybaşı, Peres, Vitor Hugo ve Bakasetas gibi isimler takımdan ayrıldı. Şampiyonluk yaşayan kadrodan sadece 5 oyuncu takımda kaldı.

Trabzonspor'un önemli genç yeteneklerinden Abdülkadir Ömür'ün de ayrılığı gündemde bulunuyor. Kadrodan ayrılan oyuncuların sayısı oldukça fazla olduğu için, Trabzonspor yönetimi yeni bir kadro planlaması yapmak zorunda kalacak gibi görünüyor.

Trabzonspor Basketbol Takımı 6 Yıl Aradan Sonra Sahalara Geri Döndü Trabzonspor Basketbol Takımı 6 Yıl Aradan Sonra Sahalara Geri Döndü

Df0Eb390 De6D 4944 90A0 4Ac0315Fdd34

Yeni kadro planlaması doğrultusunda, Trabzonspor'un yerli ve yabancı oyuncularla ilgilendiği biliniyor. Yurt içinde transferleri takas yöntemiyle çözmeyi planlayan kulüp, mevcut kadrosunda düşünmediği oyuncuları bu transferlerde değerlendirmeye alabilir.

Ara transfer dönemi sürerken, Trabzonspor'un merkez orta saha pozisyonuna öncelik verdiği ve stoper, forvet, sağ bek ve sol bek gibi pozisyonlara da takviyeler yapmayı düşündüğü belirtiliyor. Transfer çalışmaları sezon sonunda daha geniş çaplı bir şekilde devam edecek.

55Dc1206 A31E 49Bb A70C 12C0B8Eda558

Trabzonspor, yeni sezon için kadro kalitesini daha da artırmayı hedefliyor. Önceki dönemlerdeki kalabalık kadro yerine ihtiyaca yönelik transferler yapmayı planlıyorlar. Teknik Direktör Abdullah Avcı'nın önceliği ise gelecek sezonun iskelet kadrosunu oluşturmak ve daha istikrarlı bir takım oluşturmak olarak görünüyor. Bu doğrultuda önemli hamleler yaparak, yeni sezonda rekabetçi bir kadro oluşturmayı hedefliyorlar.
TAKA/NURGÜL GÜNAYDIN

Editör: Doğukan ÖZKURT