Trabzonspor’dan Büyük Hamle

Geçen sezon UEFA Konferans Ligi'ni kazanan Olympiakos'un 3 yıldızı için Trabzonspor gözünü kararttı. Bordo-mavililer, Fortounis, El Kaabi ve Masouras'a resmi teklif gönderdi ve bu transferler için toplamda 10 milyon Euro'luk bir bütçe ayırdı.

3 Yıldız İçin 10 Milyon Euro

Trabzonspor, Fortounis için ilk görüşmeyi Szalai'nin transferi sırasında yaptı. Bordo-mavililer, Yunan 10 numara için Olympiakos'un teklif ettiği rakamı neredeyse ikiye katladı. Bu hamle, Trabzonspor’un ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor.

Pazarspor'da Sportif Direktörlük Sorunu Çözüme Kavuştu; Hasan Balta Göreve Başladı Pazarspor'da Sportif Direktörlük Sorunu Çözüme Kavuştu; Hasan Balta Göreve Başladı

Masouras ile Sürekli İletişim Halinde

Daha önce de sürekli temas halinde olunan Masouras'ın menajeri Gatsis'e sözleşme örneği gönderildi. 3 yıllık sözleşme önerisinin incelenmesi için Yunan menajere süre tanındı. Masouras için yapılan teklifin de Olympiakos’un teklifinin neredeyse iki katı olduğu iddia ediliyor.

El Kaabi İçin Büyük Teklif

Trabzonspor’un üçüncü hedefi, Fenerbahçe'nin de istediği iddia edilen Ayoub El Kaabi. Faslı golcü, hali hazırda Olympiakos'la sözleşme yenileme görüşmelerinde. Yunan ekibi bonuslarla 2.5 milyon Euro önerdi. Trabzonspor ise bonuslarla 3 milyon Euro'nun üzerine çıkmaya hazır. Çünkü bu transferde bonservis ödenmeyecek.

Transfer Süreci ve Planlar

Trabzonspor, 10 Temmuz’da toplanacak ve 15 Temmuz’da Hollanda kampına gidecek. Bu süreçte Olympiakos’un 3 yıldızı için yapılan teklifler sonuçlanırsa, bordo-mavililer yeni sezon öncesi kadrosunu güçlendirmiş olacak. Trabzonspor’un bu transfer hamleleri, takımın hedeflerini ne kadar yüksek tuttuğunu gösteriyor.

Sonuç olarak, Trabzonspor’un Fortounis, El Kaabi ve Masouras için yaptığı teklifler, kulübün yeni sezon öncesi iddialı olduğunu kanıtlıyor. Bu üç oyuncuya toplamda 10 milyon Euro'luk maaş bütçesi ayrılması, bordo-mavililerin transferde ne kadar kararlı olduğunu gözler önüne seriyor.

Muhabir: TUNCAY UÇKUN