31 yaşındaki deneyimli oyuncu, geçtiğimiz dönemde UEFA Konferans Ligi'nde Olympiakos'un şampiyonluğunda önemli bir rol oynadı. 9 maçta 2 gol atıp 3 asist yaparak takımına katkı sağlayan Fortounis, oyun zekası ve liderlik vasıflarıyla öne çıkıyor. Bu özellikleriyle Marek Hamsik'i hatırlatan Yunan oyuncu, Trabzonspor'un dikkatini çekti.

Fortounis'in sözleşmesinin sona ermesi, onu serbest bir oyuncu haline getiriyor ve Trabzonspor'un transfer için avantajlı bir konumda olmasını sağlıyor. Bordo-mavililerin teknik direktörü Abdullah Avcı'nın da Fortounis transferine onay verdiği belirtiliyor.

Trabzonspor'un Yeni Transferleri Barisic ve Lundstram Havalimanında Coşkuyla Karşılandı! Trabzonspor'un Yeni Transferleri Barisic ve Lundstram Havalimanında Coşkuyla Karşılandı!

Bu sezon Olympiakos formasıyla 49 maça çıkan Fortounis, 11 gol ve 19 asistlik bir performans sergiledi. 10 numara pozisyonunda görev yapan Fortounis, aynı zamanda kanatlarda da başarılı bir performans sergiliyor. 2014 yılından bu yana Olympiakos'ta forma giyen deneyimli oyuncu, kariyerine yurt dışında devam etmek istiyor.

Ancak, Fortounis'in sakatlık geçmişi göz önüne alındığında, Trabzonspor'un transferde dikkatli olması gerekebilir. Çapraz bağ sakatlıkları nedeniyle toplamda 76 maç kaçıran Fortounis'in sağlık durumu, transferin seyrini etkileyebilir.

Fortounis'in piyasa değeri 3 milyon euro olarak gösterilirken, skorer özellikleri ve deneyimiyle Trabzonspor'un hücum hattına büyük katkı sağlayabileceği düşünülüyor.

Muhabir: AYŞE SANCAK