Altay, Trendyol 1. Lig'de 10 puanla 17. sırada biterek TFF 2. Lig'e düşmüştü. Bu süreçte birçok oyuncu maaşlarını alamadığı için ayrılık kararı alırken, ilk adımı atan isim Eren Erdoğan oldu.

Maaş alacaklarının ödenmemesi üzerine kulübe ihtarname çeken Erdoğan, haklarını alamayınca sözleşmesini tek taraflı olarak sonlandırarak serbest kaldı.

Altay Spor Kulübü'nün 684 milyon 555 bin TL'lik borcu bulunuyor ve bu durum oyuncuların maaşlarını almasını zorlaştırıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan olağanüstü genel kurul toplantısıyla şirketleşme adımı atan kulüp, Erdoğan'a ödeme yapamadığı için bonservis hakkını da kaybetti.

23 yaşındaki futbolcu, geçen sezon Altay formasıyla 16 maça çıkarken, 1 gol kaydetmişti. Geçen sezon başında sözleşmesini uzatmaması nedeniyle kadro dışı kalan Erdoğan, daha sonra 1 yıllık yeni bir anlaşma imzalamıştı.

Trabzonspor'un Transfer Listesindeki O İsimler Şov Yaptı; Golleri İle Fileleri Havalandırdı! Trabzonspor'un Transfer Listesindeki O İsimler Şov Yaptı; Golleri İle Fileleri Havalandırdı!

Muhabir: AYŞE SANCAK