Bu durum, başta Abdullah Avcı olmak üzere teknik direktörlük ve yönetim kadrosunu hedef tahtasına oturttu.

Trabzonspor camiası, eski yıldızlarından Fatih Tekke'nin takımın başına geçmesi için yoğun bir baskı oluşturuyor. Taraftarların Avcı'ya duyduğu güvenin azalması, morali bozuk bir ortamın oluşmasına neden oldu. Avcı, camiadan gelen bu tepkilere rağmen takımı şampiyonluğa taşımanın zor olduğunu düşünüyor.

Trabzonspor Transferde Adım Adım İlerliyor; Doğan O Yıldız İçin Servet Verecek! Trabzonspor Transferde Adım Adım İlerliyor; Doğan O Yıldız İçin Servet Verecek!

Yönetim cephesi ise herhangi bir istifa veya ayrılık durumunun gündemlerinde olmadığını belirtiyor. Ancak, transferler konusunda açıklamalar yapılması bekleniyor. Barisic, Lundstram ya da Cham gibi isimlerin açıklanması durumunda büyük bir fırtına kopması bekleniyor.

Yöneticiler, Avcı ile yeni sezonda ciddi bir yapılanmaya girdiklerini iddia ediyorlar. Trabzonspor, bugünden itibaren tatil sürecine girecek ve bu süreçte yeni bir kadro yapılanması planlanıyor. Ancak, taraftar ile teknik direktör arasındaki bağın tekrar nasıl onarılacağı ise belirsizliğini koruyor.

Avcı'nın yapacağı özeleştiriler ve açıklamaların, takımın geleceği üzerinde belirleyici olması bekleniyor. Trabzonspor'un hocasının yakın zamanda geniş kapsamlı bir basın toplantısı yapması bekleniyor, bu toplantının sonuçları ise camiada ve yönetimde büyük yankı uyandırabilir.

Muhabir: AYTEKİN AKAY