TRABZONSPOR'UN KALE ARKASI HİKAYESİ 

Trabzonspor Başkanı ve Teknik Direktör Yeni Sezon Planlaması İçin Masaya Oturuyor Trabzonspor Başkanı ve Teknik Direktör Yeni Sezon Planlaması İçin Masaya Oturuyor

Uğurcan Çakır, bu sezon Trendyol Süper Lig'de 29 maçta görev aldı ve kalesinde 37 gol gördü. Geçen sezon ise aynı süreçte 31 maçta 48 gol yemişti. Çakır'ın performansındaki dalgalanma, takımının savunma hattındaki istikrarsızlıkla doğrudan ilişkilendiriliyor. Şampiyonluk sezonunda ise 36 lig maçında sadece 33 gol yemişti.

Milli takımda da performansındaki düşüş dikkat çekiyor. Hazırlık maçlarında kalesinde gördüğü goller ve Avrupa Şampiyonası elemelerindeki performansı eleştirilerin odağına yerleşti. Çakır'ın milli takımdaki düşüşü, kulüp performansındaki istikrarsızlığın bir yansıması olarak görülüyor.

Trabzonspor'da savunma hattındaki değişimler, Uğurcan Çakır'ın performansını etkiledi. Geçtiğimiz sezondan itibaren savunma dörtlüsünde yaşanan sürekli değişim, Çakır'ın arzuladığı performansı göstermesini zorlaştırdı. İki sezon önceki şampiyonluk sezonunda ortaya çıkan başarılı tandeme sahip olmanın özlemi, takımın önümüzdeki sezon savunmada yapacağı takviyelerle giderilmeye çalışılacak. Teknik direktör Abdullah Avcı, savunma hattını oluşturacak oyuncular üzerinde titiz bir çalışma yürütüyor.
 

Muhabir: AYTEKİN AKAY