Trabzonspor'un kaptanı ve Milli Takım kalecisi Uğurcan Çakır, Gaziantep FK galibiyetini değerlendirirken, maçın ilk yarısında yaşananları ve ikinci yarıdaki dönüşlerini anlattı.

Çakır, maçın ilk yarısında kalesinde gördükleri 2 golle soyunma odasına 2-0 geride gittiklerini belirterek, bu durumun takımı şok ettiğini ifade etti. Ancak ikinci yarıda bambaşka bir Trabzonspor'un sahaya çıktığını ve üst üste gollerle maçı 4-2 kazandıklarını söyledi.

Gaziantep FK'nin agresif bir oyun sergilediğini ve ilk yarıda kendilerinin agresif olamadıklarını belirten Çakır, soyunma odasında yapılan konuşmaların sabırlı olmaları gerektiğini vurguladığını aktardı. İkinci yarıda gol bulabileceklerine inandıklarını ve bunu gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Takımın bu sezon özelinde karakterli olduğunu ve birlikte güzel başarılar elde ettiklerini belirten Çakır, Abdullah Avcı'nın liderliğindeki takımın birlikte reaksiyon veren bir yapıya sahip olduğunu vurguladı. Ayrıca, kupada final hedeflediklerini ve bu hedef doğrultusunda ilerlediklerini dile getirdi.

Abdullah Avcı'nın Kadro Tercihleri Merak Konusu Abdullah Avcı'nın Kadro Tercihleri Merak Konusu

Uğurcan Çakır, takımdaşlığın iyi olduğunu ve geçmişte birlikte güzel başarılar elde ettikleri Abdullah Avcı'yı tanıdıklarını ve birlikte daha büyük başarılara imza atmak istediklerini söyledi.

Muhabir: AYTEKİN AKAY