UĞURCAN DA OLMASA

Avcı ile çıkılan ilk maçta Alanyaspor’u rakibin kendi kalesine attığı golle 1-0 mağlup eden Trabzonspor, Karagümrük maçını rakip kaleye bir tek isabetli şut atamadan tamamladı. Mendy’nin bir şutu direkten döndü, Onuachu’nun kalecinin üzerinden aşırttığı topu üstten auta gitti, Bardhi’nin ceza sahası içinden çektiği şut yandan dışarı gitti. Buna rağmen Fatih Karagümrük’ün son bölümlerde çok daha net iki pozisyonu vardı. Bu pozisyonlarda kaleci Uğurcan Çakır takımını adeta ipten aldı. 

Nenad Bjelica, Trabzonspor ile ilgili korkunç gerçeği açıkladı Nenad Bjelica, Trabzonspor ile ilgili korkunç gerçeği açıkladı

YANA, GERİYE PASLARA DEVAM

Maç karnesine bakıyoruz, Trabzonspor 90 dakika boyunca 3 tane köşe atışı kullanırken rakip Fatih Karagümrük’ün 6 kez köşe atışı kullandığını görüyoruz. Trabzonspor’un 451 pasta 371 isabet sağladığı görülüyor ancak bu pasların çoğu, yana, geriye paslar. İkili mücadelelerde de rakip Karagümrük, Trabzonspor’a yüzde 54’e yüzde 46’lık üstünlük sağladı. Bordo-Mavililer müsabakada 11 kez faul yaparken, 7 faul atışı kazandı. Fırtına, 14 şut denemesinden ise hiç isabet çıkaramadı. Fatih Karagümrük ise 8 şutta 4 isabet sağladı. Bordo-Mavililerin müsabaka boyunca gol beklentisi ise 1,05 olarak öne çıktı. Trabzonspor ayrıca rakip ceza sahasında 17 kez topla buluşurken Fatih Karagümrük ise 12 kez buluştu.
TAKA/AYTEKİN AKAY