Trabzonspor'un Başarılı Kaptanına Büyük Şok; Transfer Olması İle Gündemde Olan Yıldız Milli Takımda... Trabzonspor'un Başarılı Kaptanına Büyük Şok; Transfer Olması İle Gündemde Olan Yıldız Milli Takımda...

Trabzonspor camiası, tarihi bir ismi daha kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. Kulübün ilk resmi golünü atan ve uzun yıllar formasını gururla taşıyan Osman Türk, hayatını kaybetti.

Trabzonspor'un tarihinde özel bir yere sahip olan Osman Türk, ilk olarak 1966 yılında Kırmızı-Beyaz Trabzonspor'da futbol kariyerine başladı. Ardından, kulübün resmi olarak kurulduğu 2 Ağustos 1967 tarihinden itibaren 6 sezon boyunca forma giydi. Kulübün ilk resmi golünü kaydeden Türk, o dönemde Trabzonspor'un tarihinde unutulmaz bir yer edindi.

Osman Türk'ün vefatı nedeniyle düzenlenecek cenaze töreni ise 18 Mayıs Cumartesi günü yapılacak. Türk'ün cenazesi, ikindi namazını müteakip İskenderpaşa Camii'nden kaldırılacak.

Trabzonspor camiası, efsane futbolcu Osman Türk'ün ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyor. Kulüp, Türk'ün anısını her zaman yaşatacak ve unutulmaz katkılarını daima hatırlayacaktır.

Muhabir: TUNCAY UÇKUN