Kara, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıldönümünü kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bu uğurda can veren şehitlerimizi ve gazilerimizi de rahmetle anıyorum. 7 Ekim’den beri Katil İsrail’in şehid ettiği Gazzeli kardeşlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

155 YILLIK ÇINAR

Kara, “155 yıllık çınarımız Kızılay 1868 yılında Sultan Abdülaziz tarafından bir kaç iyi insan Hilali Ahmer ismiyle kuruldu. Cumhuriyetin ilanıyla Kızılay ismini aldı. Ben ve yönetim kurulum 2016 yılı aralık ayında yönetime geldik. 2018 yılında o zamanki başkanımız Prof. Dr. İsmet Durmuş’un genel merkez yönetiminde yer almasıyla yönetim kurulunca başkan olarak görevlendirildim. 2016 yılında yönetime geldiğimizden itibaren Amacımız Kızılay’ı hep bir adım ileri nasıl taşırız derdinde olduk” diye konuştu. 

Zeynep Bekar'dan 7 gündür haber alınamıyor Zeynep Bekar'dan 7 gündür haber alınamıyor

HALKIMIZIN YANINDA OLDUK

Kara, afetler ve afet dışı olmak üzere halkın her zaman yanında olduklarını ifade ederek şöyle devam etti: “Araklı seli başta olmak üzere Giresun Dereli seli, Elazığ  depremi, İzmir depremi, Sinop-Kastamonu selleri, pandemi dönemi, 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen deprem, Pakistan Karaçi seli, Karabağ savaşı, Gazze savaşı gibi afetlerde halkımızın yanında olduk. Ayrıca afet dışı zamanlarda afetlere hazırlık eğitimlerimiz, kapasite artırıcı faaliyetlerimiz, bölgemizdeki fakirlerin tespiti ve yardım faaliyetlerimiz, burs faaliyetlerimiz, dirençlilik artırıcı faaliyetler, otizmli çocuklara spor faaliyetleri, mobil ikram ve aşevimiz, ihtiyaçlı öğrenciler için bot mont ve kırtasiye malzemeleri temini, l genelinde toplamda 34 kütüphane yapılmasına vesile olduk. İl genelinde belirlenen ihtiyaçlı okullara 20 bilgisayarlı bilişim sınıfı yapıldı. İşitme engelli 95 vatandaşımıza işitme cihazı alındı. Engelli 65 bireye tekerlekli sandalye alındı.”
TAKA/AYŞE SANCAK