Özgüneş Yönetim Kurulu Başkanı Halis Güneş, yönetim kurulu Nihat Güneş, Adem Güneş ve Yusuf Kıraç’la sohbet eden Göktepe, ticaretle ilgili değerlendirme ve istişarelerde bulundu. Göktepe, 81 il harici 65 ülkeye de ihracat yaptıklarını dile getirdi.

SEKTÖRDE RENKSAN LİDER

Özgüneş Yönetim Kurulu Başkanı Halis Güneş, “RenksanGroup Sünger’le 40 senelik iş ortaklığımız var. Sektörümüzde Renksan’ı bilmeyen çok azdır. Hırdavatçılar, pazardan geldiği için zemininde Renksan mutlaka vardır. Renksan bizim gibi bir aile şirketi. Fabrikalar da üretim tüm hızıyla devam ediyor. Ana makineler 24 saat çalışmadan çalışıyor. Özgüneş ailesi olarak, Erkan beye bizlere ve esnaflara sağladığı katkılar için teşekkür ediyoruz” dedi. 

ÇİZGİ DEĞİŞTİRİLMEZ

Güneş, “Ticaret 2023 yılında çok güzel geçti. Erkan kardeşimizi iş yerimizde ağırlamaktan da çok mutluyuz. Amacımız, çorbada bir tuzumuz olsun. Ticarete bir nebze katkımız olsun. İş dünyamızın duygu düşüncesini paylaşıp, bir anımız oluyor. İşimizin dışına asla çıkmadık. İşimizle alakalı devam ettik. Şirketler birden büyümez. İş dünyasında çizgiyi fazla değiştirmemek gerekiyor” diye konuştu.

ÖNCELİK İNSANLIK

RenksanGroup Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Göktepe, sözlerini şöyle sürdürdü: “65 ülkeye ürün vererek ihracat yapıyoruz. Ülkemizin ekonomisine katma değer sağlıyoruz. Ülkemizin her noktasında ticaretimiz sürüyor. Anadolu esnaflarını her zaman ziyaret ediyorum. Ticaret sayesinde Özgüneş ailesi ile tanıştım. Buraya geldiğim zaman kendi evime gelmişim gibi hissediyorum. Sizin gibi insanlarla ticaret yaptığımız için Allah’a şükrediyorum. Ticaretimizin güzelliği de bu. Ticaret yaptığımız insanlarla bir aile hukukumuz var. Ticaret bizim için her zaman ikinci plandadır. Önceliğim her zaman insani ilişkilerdir. Ticareti düzgün ve güvenilir yaptığın zaman bereketli de oluyor.”

50 SENELİK TECRÜBE

Göktepe, “Temizlik malzemesi üzerine 48 senedir hizmet ediyoruz. 300 barkodumuz var. Yüzde 60 ihraç yapıyoruz. Ulusal marketlerin önemli tedarikçisiyiz. Bölge bayiliklerimizi oluşturduk. Özgüneş ailesi ile bayiliğimiz devam ediyor. Çalıştığımız, iş yaptığımız insanların hepsi pırıl pırıl. Ticarette işini seven, işine yatırım yapan, mesai harcayan, işini hor görmeyen her zaman kazanır. İşten bir şey yok. ‘İş yok’ kelimesine kesinlikle inanmıyorum. Çalışana iş her zaman var. İşine yatırım yapan Anadolu’da ileri gider. İşine yatırım yapmayan ister istemez bitiyor, sistem onu çarkın dışına itiyor” ifadelerine yer verdi.

YATIRIMIMIZ DURMAZ

Avrasya Üniversitesi’nde Ali Özbilen, tecrübelerini anlattı Avrasya Üniversitesi’nde Ali Özbilen, tecrübelerini anlattı

Göktepe, sürekli yatırım yaptıklarını bahsederek, şöyle devam etti: “Renksan olarak kazancımızı hep yatırıma dönüştürdük. Başarımızın temel ilkesi aile birliği ve işimize yapılan yatırım. Tüm yatırımımızı işimizle alakalı hammaddeye yaparız. Sektör dışına çıkmayız. Dövize, altına değil, paramızla işimize yatırım yaparız.”

TEMİZLİK ÖNEMLİ

Göktepe, “Dostlarımızı, bayilerimizi her zaman yerinde ziyaret ederim. Bunun da çok faydası var. Bire bir ziyaret ettiğin zaman dostluk hukuku gelişiyor. Ticaret kendiliğinden zaten yürüyor. Ticaret düzgün yapıldığı zaman para da kazanılıyor, işler de yürüyor. Dürüst ticaret yaparsan, istikrarlı olursan, geçici olan krizlerden de başarıyla çıkarsın.Yiyecen, giyecen, temizleyecen. Bunlar insanın olmazsa olmazı” dedi.

TOPLUMA HİZMET EDİYORSUNUZ

Özgüneş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nihat Güneş, “Renksan ailesinin enerjisini Allah daim eylesin. Enerjinin kaynağı dostluklar. Dostlar çok önemli. Renksan ailesi olarak bir imalat kurdunuz. Yaşam da temizlik farz ve şarttır. Temizlik olması için siz de her ürün var. Deterjan, sünger, bez her türlü temizlik ürününe hizmet ediyorsunuz. Geleceğe daim olan bir sektördesiniz. İnsanlığın olmazsa olmazı için topluma güzel hizmetler yapıyorsunuz. Toplumun temizlik ihtiyacını gideriyorsunuz. Sizlere işlerinizde başarılar diliyorum” diye konuştu.
AYŞE SANCAK