Kahramanmaraş Caddesi'nde gerçekleştirilen etkinlikte, vatandaşlara karalahana çorbası ikram edildi, ve etkinlikte mısır ekmeği ile yöresel sarı kurabiye de dağıtıldı. Vatandaşlar, etkinliğe yoğun ilgi gösterdi ve karalahana çorbasının lezzeti beğeni topladı.

Büyük usta, Bozkırın tezenesi Neşet Ertaş, Trabzon’da eserleri ile anıldı Büyük usta, Bozkırın tezenesi Neşet Ertaş, Trabzon’da eserleri ile anıldı

F77E849A 8Cb3 450A 8Abf 95B0Dcffac6A

Etkinlik sırasında, dünya mutfağından otantik yemek tariflerinin paylaşıldığı bir platformda "dünyanın en kötü yemekleri" listesinde karalahana çorbasının yer alması da vurgulandı. Ancak AK Parti Trabzon Gençlik Kolları Başkanı Mahmut Çavuş, bu değerlendirmeyi kabul etmediklerini belirterek, "Çorbamız karalanmış ve dünyanın en kötü yemekleri arasında ilan edilmiştir. Bunu kesinlikle kabul etmiyoruz." dedi.

F322E844 9E1B 4Ce6 9743 8C099C49F040

Vatandaşlar da, değerlendirmenin yanlış olduğunu belirterek karalahana çorbasının lezzetini takdir ettiklerini ifade etti. Etkinlik, Trabzonlu vatandaşlar arasında olumlu geri dönüşler alarak büyük beğeni topladı.
TAKA/AYTEKİN AKAY

Editör: Ayşe Sancak