İşhan mahallesi muhtarı Hamza Bilgin, Yolaç mahallesi muhtarı İdris Çil, Üçpınar Mahallesi Muhtarı Münir Aydın’dan bilgi aldılar. 

Gürsoy, “yapımına başladığımız ve projelendirme aşamasında olduğumuz çalışmalarımızı yerinde inceleyerek saha faaliyetlerimizi gerçekleştirdik. Arsin'imiz için projelerimize ve çalışmalarımıza devam ediyoruz.” Dedi.

URALOĞLU VE KARAİSMAİLOĞLU ÇALIŞMALARI KONUŞTU

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile AK Parti Trabzon Milletvekili TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Adil Karaismailoğlu, TBMM’de önceki gün bir araya geldiler. Karaismailoğlu, “Güçlü Türkiye'ye yaraşır büyüklükteki projelerimizi hayata geçirmeye aralıksız devam edeceğiz.”  İfadelerini kullandı. 

ÇALIŞMALARA BAŞLANACAK

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, aynı binada eğitim faaliyetlerini sürdüren Çamlıyurt İlkokulu ve Maden Ortaokulu’nu ziyaret etti. Okul müdürleri Ali Bayraktar ve Arzu Mazlum ile birlikte, okulun çevresindeki düzenlemeler ve eksiklikler konusunda incelemelerde bulundular. Başkan Bıyık, okul bahçesinin betonlanması ve çevre düzenlemeleri için hızlı bir şekilde çalışmalara başlanacağını belirtti.

KİMSE YALNIZ DEĞİL

Ordu Büyükşehir Belediyesi, her daim eli öpülesi yaşlıların yanında olmaya devam ediyor. Sosyal belediyecilik alanında dikkat çeken çalışmalara imza atan Büyükşehir Belediyesi yaş almış vatandaşların birinci basamak sağlık kontrollerinden medikal malzemeye kadar birçok ihtiyacını gidererek örnek oluyor. Büyükşehir Belediyesi Ordu’da yaşayan bakıma muhtaç, kimsesiz ve yaş almış vatandaşların hayat standartlarını yükseltmek adına gece gündüz çalışıyor. Gıda, giyim gibi her türlü ihtiyacın karşılandığı sosyal yardımların yanı sıra ihtiyaç sahibi yaş almış vatandaşların rutin sağlık kontrolleri de Büyükşehir Belediyesince yapılıyor.

ŞEN’E ZİYARET

Efsane Başkana Anma! Efsane Başkana Anma!

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi ve beraberindekiler, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Mustafa Şen’i ziyaret etti. Milletvekili Şen ve Çebi, ilçeye dair fikir alışverişinde bulundu.

CHP’DE SEÇİM GÜNÜ

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı seçimi bugün gerçekleşecek. Seçimde Oktay Söğüt, Mustafa Bal ve Erdi Çakır’ın listeleri yarışacak. Trabzon bir önceki dönem Milletvekili Ahmet Kaya, üç adaylı il başkanlığı seçimlerinde desteğinin Mustafa Bak’tan yana olduğunu belirtti. Kaya, “salondan kenetlenerek çıkmamız gerek” dedi.

KURUMLA İLGİLİ BİLGİ ALDI

Artvin Valisi Cengiz Ünsal, Artvin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünü ziyaret etti.

Ünsal, Artvin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Şentürk Ağırbaş’tan kurumun genel durumu ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ünsal, Artvin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğündeki görevli personele çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi.

STADYUM NE ZAMAN BİTECEK?

Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP) Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Atletizm stadyumu ile ilgili konuştu. Suiçmez, “Atletizm Stadyumunu ne zaman bitirmeyi düşünüyorsunuz? Söğütlü Atletizm Stadyumundaki onarım işlemleri, 250 gün içerisinde bitirileceği taahhüt edilmesine rağmen bitirilememiş ve 2022 yılından beri atletizm sahası kullanılamaz haldedir.  

Milli sporcularımızın yer aldığı sporcu grupları ve vatandaşlarımız bu stadyumdaki inşaat işlemlerinin sürekli uzaması nedeniyle burada spor yapamamaktadırlar. Şimdi, Gençlik ve Spor Bakanı Sn. Dr. Osman Aşkın Bak’a soruyoruz; “Bu stadyumdaki onarım işlemlerini ne zaman bitirmeyi düşünüyorsunuz?

Burayı ne zaman hem vatandaşlarımızın hem de sporcularımızın hizmetine sunacaksınız?” diye sordu. 

‘YATIRIMCIYA YER VAR’

DKİB Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Kalyoncu’nun, “İlimizde şu anda yatırımcı yatırım yapacak arsa bulamamakta” açıklamalarına Arsin ilçesinden cevap geldi. İlçede esnaflık yapan Hasan Sarıalioğlu isimli okuyucumuz, bu tarz açıklamaları samimi bulmadığını ifade ederek, “Yeşilyalı ilçesinde sahil kenarında 450 dönümlük arsam var. Her türlü kullanıma açıktır. Ben bu arsayı daha önce stadyum ve hastane yapımı içinde şehre kazandırmak istedim ama kimse beni duymadı. Arsa yok bahanelerini artık geçelim. 450 dönüm az bir yer değil. Yatırımcıya her türlü yerimiz var. Gelsinler anlaşalım” ifadelerini kullandı.