Trabzon Kültür Yolu Festivali Müzikseverlere Ücretsiz Konserler Sunacak; 9 Gün Boyunca... Trabzon Kültür Yolu Festivali Müzikseverlere Ücretsiz Konserler Sunacak; 9 Gün Boyunca...

Açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Özoran, 19 Mayıs'ın Türk Ulusu için aydınlık bir dönüm noktası olduğunu vurguladı. Özoran, "19 Mayıs 1919'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ulusumuzun bağımsızlık ve onur mücadelesini başlatarak Cumhuriyet ile tanışmamızı sağladı. Gençlerimizin enerjisi ve coşkusu ile yarınlara umutla bakıyoruz" dedi.

Etkinlikte, yüzme alanında birçok madalya kazanan Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Ceyda Düşkün, Prof. Dr. Yavuz Özoran tarafından sahneye davet edilerek alkışlarla onurlandırıldı. Program, Spor Yönetimi Programı Başkanı Öğr. Gör. Mustafa Hurüz ve İlk ve Acil Yardım Programı son sınıf öğrencisi Berkay Çor tarafından hazırlanan halk oyunları topluluğunun performansları ile devam etti.

Öğrencilerin sergilediği Kostak Ali Zeybeği, horon ve kolbastı oyunları büyük beğeni toplarken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerinin yer aldığı afişlerin açılması izleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

Editör: Birol Sancak