Trabzonspor futbol falan oynamıyor, çile çektiren oyun tarzı inanın herkese saç baş yolduruyor. Bu Adana Demir maçında da böyleydi.

Savunmada kalma anlayışı ve fırsat yakalarsam uzun toplarla gol atarım düşüncesi Trabzonspor’a yakışmıyor. Bjelica’nın eseridir bu durum, kimsenin değil. Biri bana lütfen Trabzonspor’un ne oynadığını anlatsın da öğrenelim.  Rica ediyorum. 

Türkiye Süper Ligi, Hırvatistan ligi değildir bunu birilerinin Bjelica’ya hatırlatması gerekiyor, anlatsa da artık çok geç kaldı diyebilirim. Hele de Trabzonspor gibi bir takımı çalıştırıyorsanız hücum ağırlıklı futbol oynatacaksınız ki Trabzonsporluların gözüne giresiniz. Aksi durumda ağzınızla kuş tutsanız duramazsınız bu takımın başında, yanılıyor muyum? 

Uğurcan Çakır’dan devam edelim. Trabzonspor takımının en çok yorulan ismiydi. Kaç pozisyon kurtardı inanın ben saymaktan yoruldum. Düşünün Uğurcan gününde olmasaydı ilk yarıda film çoktan kopmuş olurdu 3-4’lük kesin olurdu Trabzonspor. 

Fuontas’dan devam ediyorum. Adam aslında iyi futbolcu ama yerinde oynatılmıyor ki, Bardhi’de öyle ve çok basit hatalar yaptı. Bakasetas gününde değildi, silikti. Onuachu’ya da top gelmedi bir türlü. Halbuki, yapılacak tek şey vardı, havadan top gönderilmesi gibi ama kanatlar kapatıldığı için Onuachu’da ‘neler oluyor’ der gibiydi. Yine de pozisyona girendi dev adam. Hatta bir pozisyonda inanılmazı başardı topu kale yerine auta gönderdi. 

Trabzonspor İkinci yarı sanki daha derli toplu oynadı. Biraz ileri çıkınca bordo-mavililer Adana Demir’i kendi sahasına hapsettiler. Zaten doğru futbol budur. Trabzonspor’a yakışan oyun tarzı da budur. Kaybedeceksiniz de böyle oynayın kaybedin der Trabzonlular, bilirsiniz… Fakat şunu da diyeyim. Adana defansa çekildi, skoru koruyayım diye. Yyani Trabzonspor’un üzerine gitmedi. Hatırlatmak istedim. 

Gelelim asıl konuya, milyon Eurolar harcadınız, transfer işinde de çok geç kaldınız, daha şimdiden liderle aranızdaki puan farkını uzaya çıkardınız. Doğal olarak bu milli arada Bjelica’yı göndermezseniz, Beşiktaş’ın düştüğü duruma düşürseniz benden söylemesi.