Antrenmandan önce basın mensuplarına çeşitli konularda açıklamalar yapan Yeşil-Mavililerin Teknik Direktörü İlhan Palut,   Türkiye Milli Takımının sergilediği  iyi futbolun kendilerini heyecanlandırdığını ve  Almanya’da düzenlenecek 2024 Avrupa Şampiyonasına katılacak olmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Ülkelerinin milli  takımlarında 5 oyuncusunun olduğunu  da kaydeden Palut bunlardan Zeqiri’nin döndüğünü, diğer oyuncuların da  perşembe günü takıma katılacaklarını belirtti.


KAYSERİ ZOR DEPLASMAN

 Kayserispor maçı öncesinde Pinchi’nin sakatlığı bulunduğunu, Mithat Pala’nın de kırmızı kart cezalısı  olduğunu hatırlatan  Palut,’  Süper Lig’de  her maçın zorluk derecesinin yüksek. Kayserispor deplasmanı da zor bir deplasman.Sezon başlangıcında  sakatlık ve takımdan ayrılmalar nedeniyle zorluklar yaşamaya başlamışlardı. Son günlerde transferi açarak bu sorunu çözdüler. Milli arada oyuncuların takıma adaptasyonu konusunda bayağı yol aldıklarını düşünüyorum. Özetle çok iyi mücadele etmemiz gereken zor bir deplasman İç sahada  mutlaka kazanmak isteyeceklerdir ve buna karşı koymamız gerekecek. Zorluk derecesi yüksek bir maç olacak. İnşallah güzel bir sonuç ile oradan ayrılırız’ dedi.

MAÇ MAÇ BAKIYORUZ

Abdullah Avcı ideal 11’ini arıyor; orta sahayı nasıl kuracak Abdullah Avcı ideal 11’ini arıyor; orta sahayı nasıl kuracak

Ligin son iki maçında kendi oyunlarını oynayamadıklarını da dile getiren  Palut sözlerini şöyle tamamladı:  “Zaten Samsunspor karşılaşmasında çok erken 10 kişi kaldık. Maç başka bir noktaya gitti ama genel anlamda takım oyundan ve disiplininden memnunum. Bazı maçlarda istediğimiz sonuçları aldık ama oyunu domine etme açısından ve hücum futbolunda oyunu sonlandırma konularında daha yol almamız gerektiğini görüyorum. Bunun için çalışmaları sürdürüyoruz. Daha yeni bir ekibiz. Bütün bunlar bugünden yarına olacak işler değil. Gelişim sürecinde aldığımız saha sonuçları bizim adımıza kabul edilebilir. Biz kendimizi lig sıralamasında güzel yerde tutacak sonuçları almaya devam edeceğiz. Ancak sıralama için planlama yapmıyoruz. Kayserispor maçı dışında orta ve uzun vade planlamamız yok. Olaya maç maç bakıyoruz.
AYTEKİN AKAY