CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, Halk Bankası'nın müşterilerinden birinin yaşadığı mağduriyeti kamuoyuyla paylaştı.
Banka müşterisinin, kredi artırım talebinin olmadığı halde tek taraflı olarak kredi limitinin yükseltilmesi sonucu hesabından "kredi tahsis ücreti" adı altında 390 bin TL'nin alındığı belirtildi.

Ziraat Bankasından Vatandaşa Anında 8.500 TL İkramiye: Başvuran Alacak! Ziraat Bankasından Vatandaşa Anında 8.500 TL İkramiye: Başvuran Alacak!

Ocaklı, Halk Bankası Genel Müdürü ile görüşmek istedi ancak ulaşamadığını, özel kaleminden aldığı bilgiye göre bankanın esnaf kredilerinde 1 Mayıs'tan itibaren faiz oranlarında bir güncelleme yaptığını öğrendiğini ifade etti.

Ancak Ocaklı, bu durumun müşterinin talebi, rızası veya izni olmadan yapılan tek taraflı bir işlem olduğunu vurgulayarak banka yöneticilerine sert eleştiriler yöneltti.
Bankanın kamu bankası olmasına rağmen güvenilmez hale getirildiğini belirten Ocaklı, Halk Bankası'nın bu yanlıştan vazgeçmesi ve müşteriden alınan parayı iade etmesi gerektiğini söyledi.

Olayın ardından, Ocaklı'nın bu açıklamaları kamuoyunda geniş yankı uyandırdı ve Halk Bankası'nın uygulaması hakkında ciddi tartışmalar başladı.

Muhabir: AYŞEN KARABİNA