Türkiye terörde başarılı olmuşsa bunda eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katkısı çok büyüktür.

Türkiye 50 yıldan beri terörden çektiğine onun bakanlığı döneminde cevap verildi.

Terörün beli onun döneminde kırıldı.

Sınırlarımız içerisinde parmakla sayılabilecek kadar hain bırakana kadar, sınır ötesinde dedüzenlenen harekâtlarla dağlarda terörist kalmadı.

Gabar’ı vurdu, Cudi’ye mermi yağdırdı.

Başını kaldıranı ezdi.

Korkmadan, yılmadan, usanmadan, pes etmeden inlerine kadar indi Süleyman Soylu.

Onların hedefi oldu ama asla gözünü kırpmadı.

Hepsini mermi manyağı yaptı

Ve Türkiye yıllardır çektiği terör belasından kurtuldu.

Sayıları çok az kalsa da en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar Türkiye mücadelesini sürecektir.

Türkiye’yi terör belasından kurtaran, onlara yeryüzünü dar eden Süleyman Soylu’nun bu cesareti ve başarısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından her zaman takdir edilmiştir.

Türk milleti de bağrına basmıştır.

Ve bu cesaretinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’da Süleyman Soylu’nun değeri farklıdır.

Bu vesile ile de Erdoğan, Soylu’yu, Ankara’da kabul etti.

Yaklaşık 2 saat süren bir görüşme gerçekleştirdiler.

Ankara’daki terör olayını konuştular.

Türkiye’nin terörle mücadele geldiği noktada durum değerlendirmesinde bulundular.

Türkiye’nin güvenliğini konuştular.

Elbette İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın, Süleyman Soylu’ya yakın isimleri görevden almasıyla ilgili tartışmalara değinildi.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın son terör saldırısı hazırlığını önceden tespit edip gerekli müdahaleyi yapmalıydı.

Terör örgütü üyeleri Türkiye’ye girip yapıp, Kayseri’de cinayet işledikten sonra, aracı gasp edip ve Adana’dan silah yükleyip Ankara’nın kalbine gelene kadar etkisiz hale getirilmeliydi.

Başlarını kaldırdıkları anda balyozu yemeliydi.

Oradaki polisler büyük bir faciayı önlemiş ve Türkiye’nin itibarını da kurtarmış oldular.

Oysa devlet o teröristlerin işini Türkiye’ye ilk girişlerinde bitirmeliydi.

Süleyman Soylu, döneminde yüzlerce hatta binlerce saldırı girişimini, önceden tespit edip harekete geçmeden, karşılığını görmüşlerdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Süleyman Soylu’nun arkasında durmasının nedeni de terörde gösterdiği başarısıyla alakalıdır.

Bahçeli’nin “… Özellikle bir adli vakıa üzerinden devamlı surette eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya ve bakanlık dönemine ilişkin mesnetsiz iddialarda bulunanların potansiyel rövanş alma gayesine heves ettikleri elbette dikkatli ve uyanık gözlerden kaçmamaktadır. FETÖ, PKK ve gayri meşru çevrelerde derin bağ ve bağlantıları tevsik veya teyit edilmiş köksüzlerin Sayın Soylu'ya orantısız suçlamaları… MHP vefanın ve siyasi ahlakın bir gereği olarak Sayın Süleyman Soylu'nun arkasındadır.”

Devlet Bahçeli,  “Elbette 1 Ekim tarihli terör saldırısının önü ve arkası süratle aydınlatılacak, teröristlerin Kayseri'den Ankara'ya nasıl geldikleri, yardım ve yataklığın kimler tarafından yapıldığı açıklığa kavuşacaktır. Bu saldırıdan hemen sonra sosyal medyadan İçişleri Bakanlığı ekseninde maksatlı tartışmaların körüklenmesi, eski ve yeni bakanlar arasında fitne ve fesat üretiminin tahrik edilmesi, Türkiye düşmanlarının değirmenine su taşıyan arsızlık ve ahlaksızlıktır. Tescilli FETÖ'cülerin özellikle Sayın Süleyman Soylu'ya iftira kuyruğuna girmeleri, bazılarının da görevdeki İçişleri Bakanı'nı kötülemeleri ülkemize kurulan zaman ayarlı bir tuzaktır. Vatan evlatlarına sahip çıkmak, makam ve görevlerinde sabit tutmak milli güvenliğimizin kaçınılmaz bir gereğidir…” diyerek hem eski Bakan Süleyman Soylu hem de mevcut Bakan Ali Yerlikaya’ya sahip çıktı.

Devlet Bahçeli’ye de yakışan budur.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk kez İçişleri Bakanı’na teşekkür etmesi dikkat çekti. Zira terörün belini kıran Süleyman Soylu’yu her seferinde eleştiren bir tavır içerisindeydi.

Son cümlem de şu olsun:

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 2 saat süreyle görüşen Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı için değerli bir isimdir.