Birkaç gündür sosyal medya sn. Başkan Ertuğrul Doğan’ın büyük uğraşlar sonrası kulübe kazandırdığı, ufak bir nefes aldıracak stat sponsorluk anlaşmasından GSGM’nin  %25 payı istemesi ile çalkalanıyor.

Ben de bu meseleyi sine-i millete götürme anlamında bir yazı kaleme alma ihtiyacı hissettim.

Öyle ya genelde kulüpler devletten ister ama mevzu Trabzonspor olunca bir ilk yaşandı ve devlet Trabzonspor'dan istiyor.

Yakın zamanda birçok kulüp tüzük tadilat kongresi yaptı. Kısmen gizli kalmış birçok bilgi bu sayede etrafa saçıldı. Bakalım rakiplerimizin devlet ve kurumlarıyla ilişkisi nasıl?

Galatasaray ile başlayalım. Florya’daki 20 dönüm arazisine komşu emlak Konuta ait 40 dönüm araziyi cüzi bir bedelle (1 milyar 200 milyon TL) satın almışlar. Peki parayı nereden bulmuş derseniz Ziraat Bankası’ndan yani devlet bankasından. Peki nereyi ipotek göstermişler dersiniz Mecidiyeköy’deki plazayı ipotek göstermişler. İpotekli plazadaki daireleri de lansman aşamasında satıp ipoteği kaldırmışlar. İpotekli bir taşınmazdan nasıl satış yapılmış konusu ise bir başka muamma. Proje tamamlandığında 10 milyar gibi korkunç bir gelirden bahsediliyor..

Bunlar kongre kulislerinde kulağıma çalınanlar.

 

Gelelim Fenerbahçe’ye, yani boğazın karşı yakasına.

Silivri'de ki dönümlerce arazinden tutun, Kenan Evren lisesinden devam edin, Topuk yaylasında ki dönemlerce araziyi ekleyin yetmediyse Samandıra Can Bartu tesislerini, Maltepe'deki lebiderya deniz manzaralı 125 dönüm araziyi ekleyin hepsi devletten…

Soran olursa stadımızı biz yaptık dersiniz..

 

Beşiktaş’ın durumu da kız kardeşlerinden farklı değil. Silinen 300 milyon vergi borcu ve Ümraniye ormanlarının içine bir hançer misali saplanan Nevzat Demir tesislerinden anlatmaya başlayalım. Kara Kartal’ı bunlar kesmemiş olacak ki; Cumhurbaşkanının onayını bekleyen Eyüp Sultan ilçesi Çiftalan köyü sınırlarında kalan 680 Bin metrekare ormanlık alana konma niyetleri hayat bulmak üzere..

Yazımı kaleme aldığım sıralarda Ali Koç, Dursun Özbek ve Ahmet Nur Çebi’nin Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i ziyaret edip vergi indirimi istediği bilgisi de medyaya düştü…

 

Velhasıl İstanbul takımlarına kepçeyle veren devlet sıra Anadolu takımlarına gelince vermek bir yana almanın peşinde. Kaybettiğimiz Avni Aker’e mi yanalım, göz koydukları Mehmet Ali Yılmaz tesislerine mi? Yoksa hala daha üst kullanım hakkını dahi alamadığımız, Akyazı’ya mı?

Bunlarla da doymamış olacaklar ki; Gözlerini stat sponsorluğundan gelecek paranın bir kısmına çevirmiş durumdalar.

Artık birilerinin buna dur deme vakti geldi. Artık vicdanlar kanıyor, taş olsa çatlar.

 

Yeter artık, biz de bu vatanın evlatlarıyız. Üstelik laf olsun diye demiyorum vatanın bekası için on binlerce şehit vermiş, memleketin çimentosu olmakla gurur duyan öz evlatlarıyız.

Cennet mekan Fatih Sultan Mehmet hanın veciz bir dörtlüğü ile yazımı noktalıyorum.

Aklı öldürürsen ahlak da ölür.

Akıl ve ahlak öldüğünde millet bölünür.

Kadı’yı satın aldığın gün adalet ölür.

Adaleti öldürdüğün gün Devlet de ölür.”

İçimizdeki adalet duygusunu öldürmeyin lütfen!

Saygılarımla