Başkan Doğan, röportajda çarpıcı açıklamalar yaptı. Önceliklerinin Trabzonspor’un ekonomisini düzeltmek olduğunu söyleyerek açıklamalarına başlayan Başkan Doğan, “Geldiğim günden beri söylüyorum. Trabzonspor'un yeri zirvedir. Her anlamda zirvedir. Sportif anlamda da ekonomik anlamda da. İkisi birbirine çok bağlantılı. Birinde başarılı olamadığınız sürece diğerinde başarılı olma şansınız yok. Bunun örneğini geçen sezon yaşadık. Şampiyonluktan sonra benim de içinde bulunduğum yönetimde yine… İyi organize edemediğimiz bir süreç oldu. 

Abdullah Avcı Kayseri’yi seviyor! Abdullah Avcı Kayseri’yi seviyor!

ÖNÜMÜZDEKİ YIL İÇİN ÇOK ÖNEMLİ PROJELERİMİZ VAR

Aldığınız oyuncuların maaşını ödeyemediğinizde bu durum saha sonuçlarına da yansıyor. Bunun da sıkıntısını camia olarak yaşadık. Biz kendi gerçeklerimizi bilip, kendi modelimizi oluşturup buna göre hangi modelle her zaman zirvede oluruz, ekonomik sürdürülebelirliği nasıl sağlarız bunları çözümlemek durumundayız artık. Özellikle önümüzdeki yıl için çok daha iyi projelerimiz var. İnşallah bunları da devreye aldığımız zaman ekonomik anlamda çok daha güçlü bir Trabzonspor, dolayısıyla sahada da çok daha güçlü bir Trabzonspor olacaktır. Bu nedenle her alanda zirvede olmak için elimizden geleni yapacağız” dedi. 

SONUÇLAR NEREYE GİDER BİLEMEM 

Teknik direktör Nenad Bjelica’dan memnun olduklarını ifade eden Başkan Doğan, “Sonuçlar nereye gider bilmem. Sonuçta futbol bul. Hocamızın da bizim de niyetimiz zirvede olmak. Ancak bu niyetle olacak iş değil. Futbol şansı da yanında olmazı lazım. Doğru transferler yaparsın ama bazen tutmuyor. Bunun en önemli konusu da ekonomik boyutu. İyi bir futbolcu alabilirsin, iyi bir hocan olabilir ama maaşları ödeyemezsen yine bir yere gidemiyorsun. Trabzonspor ekonomisi iyi olduğu dönemlerde hep zirveye yaklaşabiliyordu. Bizim böyle bir gerçeğimiz var. Yılları da incelediğimiz zaman Trabzonspor’da ekonomik sorunlardan kaynaklı çöküntüler meydana gelmiş. 

HER YANI TRABZONSPOR KOKAN BİR EVİN İÇİNDE BÜYÜDÜM

Trabzonspor fanatikliğinin geldiği süreci anlatan Başkan Doğan, her yanı Trabzonspor kokan bir evin içinde büyüdüğünü söyledi. Dayılarının Trabzonspor’da forma giydiği dönemlerde tüm futbolcuların evlerinde toplandığını anlatan Doğan, “İster istemez çocukluktan bu şeyi alıyorsun. Fanatikliğin buradan geldiğini düşünüyorum. Bir de bizim orada ‘hangi takımı tutuyorsun’ diye bir şey yoktur yani. Herkes Trabzonsporludur. Ana kaynak aileden geliyor. Ben çok koştum takımın peşinde. Oğlumla beraber birçok maça gittik, deplasmanlara gittik. Sevinci de hüznü de yaşadık” ifadelerini kullandı.

MAAŞLAR ZAMANINDA ÖDENMELİ

Trabzonspor’un yeniden şampiyonluk yaşayacağına inandığını söyleyen Başkan Doğan, “Dediğim gibi Trabzonspor’un yeri her zaman zirvedir. Biz ekonomimizi ne kadar güçlendirirsek o kadar şansımız artar. Şampiyonluk yılında takımın Asbaşkanı, şimdiki Başkanı olan biri olarak söylüyorum ki bizim en büyük artımız maaşların ayın 30’unda tıkır tıkır hesaplarda olmasıydı. Çok önemli bir faktör. Önce sen oyuncuya bir şey vereceksin ki oyuncudan bir şey bekleyeceksin. Şampiyonluk için maddi durumunun iyi olması, iyi bir hocanın olması, iyi oyuncuların olması lazım” dedi. 

ALACAĞIMIZ OYUNCULAR BELLİ
    
Yeni dönem için transfer çalışmalarının şimdiden başladığını söyleyen Başkan Doğan, “Scout ekibini ben ofisime taşıdım. Şu anda devre arasında ne olacak, önümüzdeki yıl ne olacağın planlamasını yapıyoruz. İçeri girsek kendi listelerimiz de hazır şu anda; Ne yapılacak, hoca kimi beğenmiş, kimler gelecek, kimler gidecek, kimler kalır. Her işi doğru yaptıktan sonra uzun süreli başarıyı yakalıyorsun. Geçici başarıyı yakalayabilirsin. Trabzonspor şampiyon oldu. Herkesin çok büyük emeği var ama ekonomik anlamdaki yetersizliklerinden kaynaklı 1 yıl sonra çakıldı” diye konuştu.