MİLYONLARIN SESİ VE UMUDU OLAN FİLM

Bebekliğinde buğday tarlasında çıkan yangında, vücudunun büyük bir bölümünde kalıcı yanıklar oluşan ve ellerini kaybeden AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram'ın milyonlara umut olma hikâyesini anlatan "Buğday Tanesi" filmi Sümela Kültür Yolu Festivali kapsamında  Trabzon’da  beklenen ilgiyi görmemiş organizasyon büyük bir hayal kırıklığı yaşatmıştı.

KÜLEKÇİ’NİN ÇAĞRISI ÇOK ÖNEMLİ

Türkiye’de 10 milyon engellinin sesi hikayesi ve umudu olan film Avrupa’da büyük başarılara imza atıp ödüllere layık görülürken Trabzon’da yaşananların büyük bir vefasızlık olduğunu dile getiren gazeteci-yazar Ahmet Külekçi önemli bir çağrıda bulundu; ”Sayın vekilimizin hayatını anlatan film inanılmaz güzel mesajlar vermekte. Dünyada büyük ilgi gören film ne yazık ki Trabzon’da boş bir salonda izletildi. Üstelik protokolde tek bir kişi bile yoktu.  Buradan Trabzon Büyükşehir ve Ortahisar Belediye başkanımıza çağrım var. Gelin vekilimizin de katılımıyla bu filmi yeniden Trabzon’da gösterime sokup  açık havada vatandaşlarımızla buluşturalım  bu vefasızlığı da telafi edelim .Yaşananlar gerçekten çok üzücü ve büyük ayıptı.  Milyonların sesi olan  filmi "Yere düştüğünde değil vazgeçtiğinde kaybedersin" cümlesi ile özetleyen  AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram’ı yürekten tebrik ediyorum“

PEKİ NE OLMUŞTU?

Sümela Kültür Yolu Festivali kapsamında 24 Ağustos 2023 tarihinde Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde saat 20.00 de ücretsiz olarak izleneceği duyurulan “Buğday Tanesi” filmini izlemeye  Trabzon İl Kültür Turizm Müdürü dışında protokolden hiç kimse gelmezken salonun yüzde 90’nın boş olması büyük bir şok ve hayal kırıklığı yaşatmıştı. Öyle ki  ne film öncesi ne film sonrası milletvekili Serkan Bayram’a tek bir çiçek dahi hediye edilmedi. Dünyada büyük ses getiren Avrupa’da önemli başarılara imza atarak ödül alan film ülkemizde de bir çok yerde ilgi  görmeye devam ediyor. Önceki gün  Balıkesir Seyirlik Akşamlar Açık Hava film gösterisinde binlerce kişi “Buğday Tanesi” filmini izleme fırsatı buldu. 
AYŞE SANCAK