İçin bir araya gelen "Trabzon Hemşehri Dernekleri" ziyaretlere devam ederek destek arıyorlar...

Trabzon Hemşeri Dernekleri Platformu Sözcüsü Mehmet Üçüncüoğlu, Trabzon Gümüşhaneliler Derneği Başkan Vekili Hülya Kalaycıoğlu, Trabzon Bayburtlular Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Sadettin Okay, Trabzon Giresunlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Cemil Alparslan ve Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi Trabzon Valisi  Aziz Yıldırım'ı makamında ziyaret ederek konuyla ilgili talepleri dile getirdiler..

CHP'yi böyle kuşatıyor! CHP'yi böyle kuşatıyor!

Hasta yakınlarının yaşadığı zorlukların ne kadar önemli  olduğunu bizzat yaşayarak bildiğini dile getiren Vali Yıldırım "Trabzon 'daki Hemşehri Derneklerimizin  bu konuya olan hassasiyetini ve çözüm arayış çabalarını kutluyorum. Herkesin bu konuda duyarlılık göstermesi  gerek. İnşallah devletimiz yerel yönetimler ve hayır sever vatandaşlarımızın katkısı ile bu soruna ortak somut bir çözüm buluruz. Sağlık kenti merkezi Trabzon'a hasta yakınları misafirhanesi sosyal tesis açılması fikri çok doğru ve güzel bir öneri" şeklinde  görüşlerini dile getirdi.

Trabzon Valisi Aziz Yıldırım'ın nezaketine gösterdiği yakın ilgi ve samimiyetine teşekkür eden Hemşehri Dernekleri başkanları Trabzon'a her gün 12 ilden hasta akışı olduğuna dikkat çekerek özellikle uzun süreli tedavi için Trabzon’daki devlet ve özel hastanelerde kalan hasta yakınlarının barınma yemek ve diğer ihtiyaçları konusunda çok  büyük bir mağduriyet yaşadıklarını dile getirerek bu konudaki mücadelesine devam edeceklerini dile getirdiler...
AYŞE SANCAK