Belediye Başkanı Ahmet Kaya’nın talimatı üzerine Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 120 metre uzunluğunda ve 4 metre genişliğindeki beton yolu asfalt ile kaplayarak, araçların geçişi sırasında oluşan tozlanmanın önüne geçti.

Trabzon'da Kanuni Bulvarı Bahçecik Tüneli'nde Feci Kaza Trabzon'da Kanuni Bulvarı Bahçecik Tüneli'nde Feci Kaza

Fatma Hamzaçebioğlu: “Ayşenur’un Sağlığı İçin 120 Metrelik Beton Yolun Üzerini Asfalt İle Kapladık”

Ortahisar Belediyesi Fen İşleri Müdürü Fatma Hamzaçebioğlu, yapılan çalışmayla ilgili bilgi vererek şunları söyledi: “Adem Seymen isimli vatandaşımız, bir dilekçe yazarak mahallesindeki yolun asfaltlanması için bize müracaatta bulundu. Kızının kelebek hastası olduğunu, beton yoldan kalkan tozun ve oluşan kirliliğin hastalığını tetiklediğini, raporlarıyla birlikte bize iletti. Biz de konuyu Belediye Başkanımız sayın Ahmet Kaya’ya ilettik. Başkanımız bu konudaki hassasiyetini bizlere bildirerek talimat verdi. Bunun üzerine Akoluk Aydınlı mevkiindeki 120 metrelik yolda, beton üzerine asfalt dökme işimizi öncelikli programımıza aldık. Toza maruz kalmaması gereken Ayşenur için kollarımızı sıvadık ve harekete geçtik. Buradaki asfaltlama çalışmamızı en kısa sürede tamamlayarak kızımızın daha konforlu ve sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlayacağız.”

Baba Seymen, Başkan Kaya’ya Teşekkür Etti

Ayşenur Seymen’in babası Adem Seymen, yolun asfaltlanması için uzun zamandır girişimlerde bulunduklarını belirterek şu ifadeleri kullandı: “Kızım kelebek hastası. Uzun zamandır yolun asfaltlanması için müracaat etmemize rağmen yolumuz yapılmamıştı. Mevcut yol betondu ve aşırı tozlanma, kirlilik oluşuyordu. Kızım hasta olduğu için bu tozdan rahatsız oluyor, etkileniyor ve dışarı çıkamıyordu. Uzun süredir yaptığımız müracaatlar bugün sonuçlandı. İlgilenen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle Ortahisar Belediye Başkanımız Ahmet Kaya beyden, Fen İşleri Müdürümüz ve ekip arkadaşlarından, Allah razı olsun. Sıkıntımız giderildi, herkese çok teşekkür ediyorum.”

Ayşenur Aşkım Seymen'den Teşekkür

Vücudu koruyan bağışıklık sisteminin yanlışlıkla sağlıklı doku ve organlara saldıran antikorlar ürettiği romatizmal kelebek hastalığına sahip olan Ayşenur Aşkım Seymen, evlerinin önündeki yolun asfaltlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Fen İşleri Müdürü Fatma Hamzaçebioğlu, Ortahisar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü olarak ilçenin ve vatandaşların sorunlarını çözmek üzere çalışmaların sürdürüleceğini belirtti.

Muhabir: AYŞEN KARABİNA