Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer'in Son Okul Ziyareti: Pınaraltı İlk/Ortaokulu Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer'in Son Okul Ziyareti: Pınaraltı İlk/Ortaokulu

Bazı illerdeki turnelerini geçtiğimiz tiyatro sezonu sonunda tamamlayan; en son Mart ayı içerisinde Muğla turnesinden dönen, Trabzon Devlet Tiyatrosu’nun başarılı oyunlarından biri olan medyum yeniden sahne alıyor. 
Medyum, 2019 yılında 87 yaşında iken vefat eden Amerikalı yazar Sam Bobrıck tarafından yazılmış ve sahnelere uyarlanmıştı.
Oyunun çevirmenliğini Özgür Özdural  yaparken; dekorunu Murat Gülmez, kostümlerini Funda Çebi ve müziğini  Kerem Memişoğlu yaptı. Asistanlıkların da, Durul Can Yaman ve Volkan Satır isimleri var.
Işık tasarımını Nihat Bahar’ın üstlendiği söz konusu oyunun yönetmenliğini ise Tayfun Eraslan yapıyor. Yönetmen yardımcılığında  N.Mert Hürol’ın adını görüyoruz.
Medyum, önümüzdeki hafta içi ve sonunda da; perşembe, cuma ve cumartesi akşamları saat:20.oo’de sahne alacak. Ayrıca cumartesi saat 15.oo’de de sergilenecek olan oyunun sahne amirliğini, Ülker Çelik üstlenmiş durumda.
2 perdelik medyumun sahne arkasında emeği geçen diğer isimlerde şöyle; kondüvit Emin Serdar Kurutçu, ışık kumanda Arda Poyraz, dekor sorumlusu Vural Özcelep, aksesuar sorumlusu Ali Boran, kadın terzi Ayça Başar, erkek terzi Sezgin Özcan ve perukacı Kerem Uzun.
 Keyifli bir cinayet gizemi macerası var medyum’da... Birçok komik şüpheli, beklenmedik kıvrımlar ve dönüşler yapıyor… Keskin zekâsı ve kusursuz komedi zamanlamasıyla doğuştan gelen yetenekleri mevcut... Ve zihinsel sindirim sürecine meydan okuyacak hiçbir ipucu vermeyecek kadar eğlenceli yemler atılıyor… Medyum, tatmin edici bir şekilde tahmin edilemez bir ortam yaşatıyor.
 Oyunun castında ise Adam Webster rolüyle, Hazar Altıntaş var. Diğer karakterleri; Laura Benson’u Selin Poyraz, Roy Benson’u Volkan Satır, Johnny Bubles’i Ahmet Uzuner, Norris Coslow’u Gürkan Erarslan, Rita Malone’yi Elvan Çanakoğlu ve ev sahibi-tesisatçı-tamirciyi ise Murat Aşar canlandırıyor.
 Bu arada, bu akşam saat.20.oo’de ( 2 Aralık-cumartesi) sahnelenecek olan oyunun, satışa çıkan biletlerinin tükenmek üzere olduğu öğrenildi. Medyum önümüzdeki hafta içerisinde de sergilenmeye devam edecek
TAKA/AYŞE SANCAK

Editör: Ayşe Sancak