Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in cinayeti soruşturması, eski MHP Milletvekili Olcay Kılavuz'un da 'şüpheli' olarak dosyaya dahil edildiği iddia ediliyor.

Bu süreçte, MHP'ye yakın bir başsavcı yardımcısının, delilleri gördükten sonra dosyayı bırakmak istediği iddia ediliyor.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Doç. Dr. Sinan Ateş'in 30 Aralık 2022'de Ankara'da suikastla öldürülmesinin ardından başlatılan soruşturmada dikkat çeken gelişmeler yaşandı.

"MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz “şüpheli” olarak dosyaya girdi"
Cinayetin ardından tetikçiyi Ankara'dan çıkardığı öne sürülen Tolgahan Demirbaş’ın yakalandığı polis baskını sırasında yanında olduğu ortaya çıkan eski MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz “şüpheli” olarak dosyaya girdi.

Kırmızı Et Büyük Zamlandı: Yeni Fiyatlara Kasaplar Bile Şaşırdı Kırmızı Et Büyük Zamlandı: Yeni Fiyatlara Kasaplar Bile Şaşırdı

T24’ten Asuman Aranca'nın haberine göre Kılavuz, 14 Mayıs seçimlerinden önce “cinayete yardım” iddiasıyla şüpheli olarak kaydedildi. Ancak Kılavuz’un dosyası, o tarihte milletvekili olması nedeniyle ana dosyadan ayrılarak parlamenter büroya gönderildi. Seçimde yeniden milletvekili olamayan Kılavuz’un vekilliğinin sona ermesi nedeniyle yeniden ana dosyaya eklenmesi bekleniyor.