Konut Satışlarında Doğu Karadeniz Bölgesi'nde Düşüş Gözlendi Konut Satışlarında Doğu Karadeniz Bölgesi'nde Düşüş Gözlendi

Cin'in yardımsever davranışı, "insanlık ölmemiş" dedirtti. Rahatsızlanan yaşlı kadını duraktan aldığını belirten Cin, "23 Nisan günü akşam Gülyurt seferine çıktım. Meydana geldim, bir teyze Deveci Camisini sordu. Deveci Camisini bilmediğimi söyledim, tekrar hattıma devam ettim. Kılavuz Mahallesine gittim, orada teyze inmek istediğini söyledi. Yolcular da Deveci Camisinin burada olmadığını söyledi. O an caminin uzak olduğu aklıma geldi.

‘Teyze sen burada dur, gerekirse ben seni evine kadar bırakacağım. Burada inip mağdur olma’ dedim. Teyze, tansiyonunun yükseldiğini ve gözlerinin zor gördüğünü söyledi. Ailesini aradım, kızıyla irtibata geçtik. Evinin adresini öğrendim. Hattan çıkarak teyzeyi evine kadar bıraktım. Ailesi teşekkür etti, teyze dua ederek indi. Onlardan da Allah razı olsun, dualar ettiler. Yolcular da sağ olsun tepki göstermediler. İnsanlık görevimizi yaptık, kim olsa yapardı. İyilik yapmak asil Türk insanının kanında vardır" şeklinde konuştu.

Cin'in bu örnek davranışı, insanlık değerlerini hatırlatan bir an oldu.

Kaynak: İHA