Hızla ilerleyen teknolojik gelişmeler, onların teknolojiye olan bağımlılığını arttırarak hem sosyal hem de psikolojik sorunlara neden olabiliyor. 12 yaşındaki bir çocuğun, telefonu ailesi tarafından elinden alındıktan sonra evde yarattığı tahribat ise bu sorunun bir örneği olarak karşımıza çıkıyor.

Sosyal medyada dolaşan görüntüler, çocuğun telefonu alınması sonrasında evde yarattığı hasarı gözler önüne seriyor. Teknolojiye olan aşırı bağımlılığın bir sonucu olarak yaşanan bu olay, Z kuşağının teknoloji kullanımı konusundaki dengesizliğine dair düşündürücü bir örnek olarak değerlendiriliyor.

İsrail'in Gazze'deki Uluslararası Yardım Kuruluşunu Hedef Alan Saldırı: 7 Çalışan Hayatını Kaybetti İsrail'in Gazze'deki Uluslararası Yardım Kuruluşunu Hedef Alan Saldırı: 7 Çalışan Hayatını Kaybetti

Çocukların teknolojiye olan bu aşırı bağımlılığı, sadece yaşam kalitesini olumsuz etkilemekle kalmıyor, aynı zamanda sosyal becerilerini ve insanlarla olan etkileşimlerini de sınırlıyor. Bu nedenle, ailelerin ve toplumun teknoloji kullanımı konusunda bilinçli olması ve çocukları bu konuda doğru şekilde yönlendirmesi önem arz ediyor.

Kaynak: ONEDİO