Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin açıkladığı verilere göre, Trabzon Havalimanı 2023 yılının Kasım ayında potansiyelinden hiçbir şey kaybetmedi. 

Hopa'da Orman Yangınında Hızlı Müdahale ile Kontrol Altına Alındı, Soğutma Çalışmaları Sürüyor Hopa'da Orman Yangınında Hızlı Müdahale ile Kontrol Altına Alındı, Soğutma Çalışmaları Sürüyor

Adeta uçuşa geçen Trabzon Havalimanı'nda, bir ay boyunca toplam 1,545 uçuş gerçekleşirken, bu uçuşlarda 209,913 yolcuya hizmet verildi. Ayrıca, 1,741 ton yük taşınarak lojistik alanda da etkileyici bir performans elde edildi.

2023 yılının ilk 11 ayına dair verilere göre, Trabzon Havalimanı'nda toplam 25,207 uçuş gerçekleşti ve bu süre zarfında 3,301,098 yolcu havalimanından hizmet aldı. Aynı dönemde 35,309 ton yük taşınarak bölgesel ve ulusal ticaretin canlılığına katkıda bulunuldu.

Trabzon Havalimanı, başarılı performansıyla bölge ekonomisine ve ulaşım sektörüne önemli katkılar sağlamaya devam ediyor. Havalimanının artan uçuş trafiği, şehrin havayolu ulaşımındaki önemini bir kez daha vurguluyor.
TAKA/HABER MERKEZİ

Editör: Ayşe Sancak