Resepsiyona Trabzon Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Cüneyt Hayal, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, TTSO Başkan Yardımcısı Ahmet Kazaz , SGK Trabzon İl Müdürü Erdem Akbay ve oda üyeleri katıldı. 

Oda Başkanı Cüneyt Hayal, Türkiye Cumhuriyeti 100 yıl önce ulusal bağımsızlığımızı kazandığımız bir dönemin ürünüdür. Cumhuriyet, demokrasi, laiklik, eşitlik, özgürlüktür. 

Cumhuriyet sayesinde bir çok zorluğun üstesinden gelerek başarılara imza atmıştır. Cumhuriyet sadece tarih sayfalarında yazılı bir olay değil, günlük yaşantımızın bir parçasıdır. 

Of’ta kentsel dönüşüm inşaatına başlandı Of’ta kentsel dönüşüm inşaatına başlandı

Cumhuriyete sahip çıkarak onu yaşatmalı, yılmadan, yorulmadan çalışmalıyız. Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutluyoruz. Canını hiçe sayan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyorum" dedi.

TTSO Başkan Yardımcısı Ahmet Kazaz, "1844 yılında Abdülmecid zamanında Ay-Yıldız alan bayrağımız 1936 yılında Atatürk tarafından resmileştirildi. 

Bayrağımızın bugüne kadar gelmesinde emeği olan herkesi rahmet, minnet ve dua ile anıyorum. 100 sorunu konuşmak yerine hep birlikte bir faydaya odaklanalım onu hayata geçirmek için çalışalım. 2023'te ikinci yüzyılda yeni dünyaya göre yapılanma yapmalıyız” diye konuştu.
TUNCAY UÇKUN