Yılmaz'ın ailesi tarafından yapılan açıklamada, "En değerli varlığımız, aile büyüğümüz, sevgili babamız, canımız, Tek-Art Holding Yönetim Kurulu başkanımız, eski Devlet Bakanı, Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ı bugün Beşiktaş'taki evinde ailesinin yanında dinlendiği odasında saat 13.00 sıralarında geçirdiği kalp krizi sonucu maalesef kaybettik." denildi.

Planlı Elektrik Kesintisi! İşte Trabzon'da Etkilenen Mahalleler Planlı Elektrik Kesintisi! İşte Trabzon'da Etkilenen Mahalleler

A A1N Ael E

Yılmaz'ın cenazesinin 26 Nisan Cuma günü Altunizade Marmara İlahiyat Fakültesi Camisi'nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet aile kabristanlığına defnedileceği bildirildi. Açıklamada, "Bütün sevenlerinin, yakınlarının, dostlarının ve Trabzonspor camiasının başı sağ olsun." ifadelerine yer verildi.

Zbionvik 0Ojesk6Dklf0Q Emva Cover

Mehmet Ali Yılmaz Kimdir? İnşaat Mühendisi, İş Adamı, Medya Patronu, Spor Yöneticisi, Trabzonspor Kulübü eski Başkanı ve Onursal Başkanı, Siyasetçi, XIX. Dönem Trabzon Milletvekili – 49. ve 50. Hükümet Spordan Sorumlu Devlet Bakanı olan Mehmet Ali Yılmaz, 1948'de Of/Trabzon'da doğmuştur. İstanbul Mühendislik ve Mimarlık Akademisi İnşaat Fakültesi mezunudur. Bankacılık, Basın alanlarında da faaliyet göstermiş ve çeşitli kuruluşlarda yöneticilik yapmıştır. Evli ve 5 çocuk babasıdır.

0174D71D1318450Ca4E69A2B8291E9Ff

Kaynak: ONEDİO